Znacie Trefliki? My miałyśmy okazję je poznać jakiś czas temu i muszę przyznać, że bardzo się dziewczynkom ich historie spodobały. Od tamteg...

Rodzina Treflików: Przeprowadzka i Na Jagody

By | 10:00 Napisz komentarz
Znacie Trefliki? My miałyśmy okazję je poznać jakiś czas temu i muszę przyznać, że bardzo się dziewczynkom ich historie spodobały. Od tamtego czasu w naszym domu znalazło się kilka różnych książek a nawet gier, a ostatnio dzięki wydawnictwu Trefl - miałyśmy przyjemność czytać i również grać w nowości: Przeprowadzka i inne zwroty akcji, oraz Na Jagody.

Videorecenzja:


W książce Przeprowadzka i inne zwroty akcji przeczytamy nie tylko o tytułowej przeprowadzce (która wcale nie dotyczy samych Treflików, a ich niewidzialnego Wujcia), ale również o wydarzeniach z którymi wiele dzieci może się utożsamić. Jest opowieść o wyjeździe mamy. O pojawieniu się rodzeństwa. O pierwszym dniu w przedszkolu, o stracie (w tym wypadku pióropusza) i wiele innych ciekawych i mądrych historii.


Książka w niesamowicie ciepły i mądry sposób oswaja dzieci z trudniejszymi wydarzeniami, których mogą być uczestnikami. Jest tutaj również część dla rodziców, którą warto na początku przeczytać. Szczerze mówiąc, totalnie się nie spodziewałam że będzie to tak wartościowa lektura!


Druga książka Na Jagody przeznaczona jest dla dzieci od pierwszego roku życia. Ma grubsze, sztywne ale elastyczne strony i treść, która angażuje małego czytelnika do wspólnej czytelniczej przygody. Ogromne bajkowe ilustracje zdecydowanie przyciągają wzrok. Dzieci będą tutaj wkładać jagody do koszyczka, pokazywać ptaki w lesie, wskazywać co Maluchy mają ze sobą zabrać i wiele innych aktywności wykonają przy lekturze bajki.


To wspaniała książka dla najmłodszych. Piękna i angażująca. I tekstu ma w sam raz.A gdy już książki przeczytamy, możemy wspólnie zagrać w treflikowe gry. Przeprowadzka to gra zręcznościowa, w której naszym celem jest ułożenie wszystkich elementów na samochodzie. Ale samochód się kołysze! Gra ma trzy poziomy trudności ("kołyski" na których stoi samochód różnią się stopniem zaoblenia, co wpływa na ruchomość pojazdu podczas ustawiania na nim elementów :)). Krzesełka są identyczne jak w Mistakos, ale gra dostarcza zupełnie innych emocji niż układanie na sobie krzesełek. Dodatkowo może nam wypaść na kostce Wujcio, którego trzeba będzie przestawić - a to nie zawsze jest takie łatwe, jakby się mogło wydawać. Zwłaszcza, gdy mamy już nieźle załadowany samochód.Na Jagody to gra dla dzieci już od 2,5 roku życia! Ma ogromne drewniane pionki i wielką kostkę, które są całkowicie bezpieczne dla dzieci. Plansza pokryta jest kolorami - nie trzeba więc liczyć oczek. Wędrujemy naszymi bohaterami przez trójwymiarowy mostek, aż do chatki - zbierając po drodze jagody (w formie żetonów).


To piękna, bajecznie kolorowa gra która z pewnością przypadnie do gustu maluchom dopiero wchodzącym w świat gier planszowych. A jeżeli dziecko zna urocze Trefliki, to jestem pewna że tym chętniej zagra w grę.Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: