Układam i Poznaję , to edukacyjne zestawy puzzli dla dzieci już od 2 roku życia. Trzyelementowe układanki sprawdzą się świetnie na początku ...

Kapitan Nauka: Układam i Poznaję

By | 10:00 Napisz komentarz
Układam i Poznaję, to edukacyjne zestawy puzzli dla dzieci już od 2 roku życia. Trzyelementowe układanki sprawdzą się świetnie na początku puzzlowej przygody. A przy okazji układania, maluch może się też czegoś nauczyć - o zawodach i o emocjach.

Videorecenzja:


Układam i poznaję zawody to siedem trzyelementowych układanek z bardzo porządnej, grubej tektury. W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że Kapitan Nauka nie zapakował elementów w plastikowy woreczek, tylko w papierową tytkę (taką wiecie, torebkę, saszetkę, czy jak to nazwać. W Poznaniu to tytka :)). To doskonałe rozwiązanie, bowiem nie ma tutaj ani grama plastiku do wyrzucenia!


Jak możecie zobaczyć na zdjęciach, poszczególne elementy puzzli mają ten sam kolor tła, więc ich ułożenie nie jest aż tak trudne. Myślę, że maluchy sobie poradzą. Puzzle świetnie się ze sobą łączą, a zarazem nie ma możliwości aby próbować je dopasowywać do innych zawodów, gdyż są tak wycięte aby tylko z jednym zawodem pasowały.


Maluch poznaje zawód policjanta, nauczyciela, strażaka, kucharza, fryzjera, ogrodnika i lekarza. Do każdego człowieka trzeba dopasować odpowiednie elementy, które są niezbędne w wykonywanym zawodzie.Układam i poznaję emocje to również siedem różnych obrazków składających się z trzech elementów. Również mają ten sam kolor tła i dodatkowo na każdym puzzlu jest dziecko, więc to też może maluchowi ułatwić szukanie odpowiedniego elementu.


Emocje, które poznamy dzięki układance to duma, obrzydzenie, złość, zachwyt, smutek, radość i strach. Wszystkie są doskonale zobrazowane. Jest jednak jedna rzecz, która mi tutaj nie pasuje - obrzydzenie dziewczynki na widok brokułu. Nie jestem za stygmatyzowaniem warzyw, one są pyszne :) Obrzydzić może nas wdepnięcie w psią kupę na przykład, a nie brokuł na talerzu. Poza tym szczegółem, to fajna układanka która bardzo czytelnie przedstawia emocje.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: