Miód , czyli niesamowicie słodka gra wydawnictwa Zielona Sowa, w której wcielamy się w rolę bartnika. Opiekujemy się ulami i pszczołami, dba...

Recenzja gry Miód

By | 18:00 Napisz komentarz
Miód, czyli niesamowicie słodka gra wydawnictwa Zielona Sowa, w której wcielamy się w rolę bartnika. Opiekujemy się ulami i pszczołami, dbając o to, by dostarczały nam nektar do produkcji miodu.


Videorecenzja:


Miód to gra karciana. Przed rozpoczęciem rozgrywki tasujemy wszystkie karty pszczół (poza magazynierami, to te pojedyncze pszczoły bez kwiatów i plastrów nektaru) i kładziemy w zakrytym stosie. Na środku znaleźć się musi również karta łąki, a w pobliżu umiejscawiamy żetony kwiatów (muszą być zakryte, stroną miodową ku górze). Znacznik pierwszego gracza dostaje osoba, która rozpocznie grę. Bierzemy po trzy pszczoły magazynierki i dwa losowe ule. I zaczynamy grę.


Ule mają różne kolory - te z brązową otoczką używamy w grze podstawowej, a gdy gramy w zaawansowaną wersję, dokładamy żółte. Każdy z graczy bierze trzy karty z zakrytego stosu pszczół i decyduje, co z każdą z nich zrobi.


Każda pszczela karta ma trzy symbole - kwiaty, pszczoły i miód. W każdej rundzie decydujemy, która karta jakim symbolem zostanie rozegrana. Kwiaty oznaczają ilość nektarów, które położymy na łące ujawniając kwiat, jaki się na żetonie znajduje. Decydując się na zagranie karty kwiatami - kładziemy ją zakrytą obok łąki. Drugą z kart musimy przeznaczyć na transport kwiatów do ula i tutaj potrzebne nam są pszczoły - jedną z kart zakrytą układamy obok naszych magazynierek. Trzecia karta zostaje w ręce, na niej będziemy brać pod uwagę miód który powie nam, jak wiele transportu nektaru będziemy mogli wykonać.


Każdy ul ma zaznaczone, ile kwiatów jest potrzebne do wyprodukowania jednego elementu nektaru. Kwiaty należy kłaść na sobie jeżeli jest ich więcej niż jeden i koniecznie muszą one być w tym samym kolorze. Po zebraniu odpowiedniej ilości kwiatów, odwracamy je na stronę nektaru - a mając wszystkie elementy, udaje nam się wyprodukować plaster miodu.


Pszczoły po skończonym transporcie kwiatów do ula odlatują na odpoczynek, by w ich miejsce pojawiły się nowe. Po każdej turze wszystkie trzy karty są odrzucane i brane kolejne z zakrytego stosu. I powtarzamy ruchy do momentu, aż skończą się karty pszczół.


Miód to gra, przy której oprócz świetnej rodzinnej rozrywki, możemy porozmawiać o roli pszczół w przyrodzie. O tym, jak są dla nas ważne. A po skończonej grze - może kanapkę z miodem..? :)
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: