Takich książek jeszcze nie widzieliście! Z zagadkami, niesamowitymi ilustracjami, rozkładane czterokrotnie - takie właśnie są Pierwsze Zagad...

Pierwsze zagadki z serii Akademia Mądrego Dziecka

By | 10:00 Napisz komentarz
Takich książek jeszcze nie widzieliście! Z zagadkami, niesamowitymi ilustracjami, rozkładane czterokrotnie - takie właśnie są Pierwsze Zagadki z serii Akademia Mądrego Dziecka wydawnictwa Harper Kids.

Recenzja filmowa:


Gdzie kupić? - hop.


Serię Akademia Mądrego Dziecka na pewno każdy zna, nie uwierzę, że nie :) To potężna seria! Pod jej tęczowym szyldem ukazała się cała masa podserii. Jedną z takich nowych podserii są Pierwsze Zagadki.


Ależ one się cudownie rozkładają! Każda zagadka ma dwie podpowiedzi, ale można też podejrzeć obrazek - im bardziej odkrywamy, tym więcej obrazka nam się ujawnia. Nie wszystkie zagadki są takie proste, zwłaszcza w książce Nad Morzem - moje dziewczynki musiały się zastanawiać :)


Każda książka z Pierwszych Zagadek ma jakąś niespodziankę na końcu. Wersja morska ma wodną kolorowankę, która jest wielorazowa! Wysycha po pomalowaniu jej wodą i można się bawić w kółko. Świetna sprawa!


Książka o zwierzętach ma równie piękne ilustracje jak powyższa, skonstruowana również jest identycznie - trzy ruchy ręką i zagadka rozwiązana.Nigdy wcześniej nie widziałam takich książek! Są zachwycające, angażują do wspólnej zabawy, rozwijają wyobraźnię. Ale przy młodszych dzieciach trzeba uważać, żeby nie rozerwały stron. Dlatego lepiej kupić je wtedy, gdy maluch już nie ma tendencji do niszczenia tego, co w łapki złapie.


Na końcu książki - niespodzianka! Za buzią dziecka ukryte jest lusterko. I tu również trzeba uważać na delikatność, aby nie oderwać okienka.


A lusterko jest idealne, nie zniekształca, nie bolą oczy od spoglądania w nie, zresztą sami zobaczcie:


Podsumowując, Pierwsze Zagadki to fantastyczna nowa seria książek dla przedszkolaków z niesamowitym wnętrzem, pobudzających wyobraźnię.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: