Akademia Mądrego Dziecka wydawnictwa Egmont to seria kartonowych książeczek, która regularnie wzbogaca się o nowe tytułu - co nas ogromnie ...

Poznajemy owady i kwiaty, a myszka szuka domu

By | 21:00 Napisz komentarz
Akademia Mądrego Dziecka wydawnictwa Egmont to seria kartonowych książeczek, która regularnie wzbogaca się o nowe tytułu - co nas ogromnie cieszy, bo to rewelacyjna seria! W sierpniu pojawiły się w księgarniach dwie nowości z książek z dziurkami: Owady i kwiaty i Myszka szuka domu.


 Videorecenzja:


W książeczce Myszka szuka domu wędrujemy z tytułową bohaterką w poszukiwaniu jej norki. Odwiedzamy po drodze zwierzęta żyjące w najróżniejszych jamach, jaskiniach, norkach. Od niedźwiedzia, przez borsuka czy kreta, aż po maleńki domek myszki. Po drodze przeżyjemy chwilkę grozy - bo wąż chciałby zrobić sobie z myszki obiadek... Ale spokojnie, nic jej nie zrobi.
Owady i kwiaty to książeczka, dzięki której poznamy najróżniejsze kwiatki. Obserwujemy różne gatunki owadów, które coś na tych kwiatach robią. Albo odpoczywają, albo biorą kąpiel. Jest motyl, pająk, mrówki, a także cała masa innych maleńkich mieszkańców łąk i lasów.


Książka ma piękne ilustracje - wyglądają jakby wykonane były z jakichś materiałów! Te kwiatki nas oczarowały.
Książki z dziurką, jak mówią na nie moje dziewczyny - są idealne dla maluchów, ale też dla troszkę starszych dzieciaków. Martynka trenowała na nich w zerówce samodzielne czytanie. Świetnie się do tego nadają, bo mają niewiele tekstu.Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: