Książki napisane w języku angielskim powinny się znaleźć w biblioteczce każdego dziecka. Tak samo jak telewizyjne bajki - świetnie oswajają ...

Billy i jego małe potworki wybierają się na angielską plażę!

By | 20:00 Napisz komentarz
Książki napisane w języku angielskim powinny się znaleźć w biblioteczce każdego dziecka. Tak samo jak telewizyjne bajki - świetnie oswajają z językiem obcym. A ich czytanie, nawet nie znając języka, wcale nie jest takie trudne! :)


Videorecenzja:


Billy and the Mini Monsters to cała seria książek wydawnictwa Usborne Books, w których śledzimy przygody chłopca, jego rodzinki i małych potworków. Tym razem wybierzemy się z nimi na nadmorską plażę..


Na samym początku książki w skrócie poznamy historię Billego i tego, skąd się wzięły potwory. My jednak odczuwamy niedosyt i mamy w planie zakupić wszystkie poprzednie książki z tej serii! Dziewczyny są bardzo ciekawe, jakie przygody przeżywali wcześniej.


Billy and the Mini Monsters: Monsters at the Seaside to bardzo wakacyjna lektura, z plażą i morzem w tle. Poczujemy nawet dreszczyk emocji, gdy mewa porwie potworka! Czy nic mu nie zrobi..?


Bajecznie kolorowe wnętrze książki nie pozwala nam się oderwać od czytania. Martynka zabrała się nawet za samodzielną lekturę, co szczerze mówiąc bardzo mnie zaskoczyło - angielskojęzyczne książki dotychczas czytałyśmy wspólnie. Okazuje się jednak, że przez pierwszą klasę całkiem sporo angielskiego się nauczyli, a czego nie zrozumiała - dopowiedziała sobie z ilustracji :) W obecnej chwili książka jest już spakowana w dziewczyn torbie i czeka na prawdziwą morską przygodę. Tak jak Billy zabrał nad morze potworki, tak my też je zabierzemy! Oby tylko żadna mewa nie skusiła się na nie ;)


----------
Recenzja we współpracy z Dreambooks.plNowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: