Nauka i zabawa to seria książek od wydawnictwa Egmont, w której ukazały się właśnie świetne kartonowe książeczki dla najmłodszych czytelnik...

Bing, Kotociaki, Heniś i Tomek z przyjaciółmi - nowa seria książeczek

By | 19:00 Napisz komentarz
Nauka i zabawa to seria książek od wydawnictwa Egmont, w której ukazały się właśnie świetne kartonowe książeczki dla najmłodszych czytelników - z ulubionymi bohaterami bajek poznamy kolory, kształty, cyfry i przeciwieństwa!


 Videorecenzja:


Z Bingiem poznamy przeciwieństwa. Ciepło-zimno, głośno-cicho, wolno-szybko i dużo, dużo więcej! Piękne ilustracje z bajki o króliczku zdecydowanie umilają poznawanie tych wcale nie takich łatwych dla maluchów pojęć :)
Tomek i Przyjaciele zabiorą nas w podróż po kolorach. Szczerze? Nie miałam pojęcia, że w świecie Tomka istnieje tyle kolorowych lokomotyw! Znałam niebieskie, czerwone, zielone i czarne. A tu się okazuje, że są praktycznie w każdym kolorze. I oczywiście każda ma swoje imię. Ta książka to must have dla małych fanów bajki - moja Oli jest zachwycona!
Heniś z bajki Dzień, w którym Heniś poznał... również zabierze nas w podróż przez krainę kolorów. Wraz z ożywionymi przedmiotami charakterystycznymi dla bajki, poznamy wszystkie podstawowe kolory. Bardzo lubię henisiowe ilustracje.
Po kolorach przyszedł czas na cyfry - również w towarzystwie Henisia. Ilustracje identyczne jak w bajce (i powyższej książeczce), a każda strona do kolejna cyfra. I tak aż do 9 - uczymy się liczyć z Henisiem.
Na wycieczkę do świata cyfr zabiorą nas również bohaterowie bajki Kot-o-ciaki. Tutaj podróż zaczynamy na jedynce, a kończymy na dziesiątce. Sporo liczenia przed maluchami :)
Kot-o-ciaki w kolejnej książeczce pokażą nam kształty. Od koła, poprzez kwadrat, serce, owal, romb, trapez... A to nie wszystkie kształty, które tutaj poznamy.
Nauka i zabawa to seria wartościowych książek, które wprowadzą malucha w świat kolorów, cyfr, kształtów i przeciwieństw - w bardzo miłym, bajkowym towarzystwie.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: