Monstrrrualna erudycja to seria książek wydawnictwa Egmont, która podobnie jak Strrraszna historia - kiedyś już się na rynku ukazywała. A t...

Monstrrrualna erudycja - fantastyczna seria książek!

By | 19:00 Napisz komentarz
Monstrrrualna erudycja to seria książek wydawnictwa Egmont, która podobnie jak Strrraszna historia - kiedyś już się na rynku ukazywała. A teraz została wznowiona! I to bardzo, bardzo dobrze - bo książki te znać powinno każde pokolenie.


Videorecenzja:


Zacznijmy od tego, co to jest właściwie erudycja?
Idąc za słownikiem języka polskiego i wikipedią, erudycja to oczytanie i ogólna wiedza w pewnej dziedzinie, wszechstronna wiedza książkowa.
Każda książka dotyczy innego tematu i wyczerpuje go maksymalnie. Skierowane są one do nastolatków, ale myślę że każdy czegoś nowego się z nich dowie - dorośli również! Napisane w fantastyczny sposób, wciągają bardzo i nie sposób odłożyć je na półkę. Treść poprzeplatana ilustracjami, komiksowymi scenkami, quizami, pytaniami, zadaniami... Z tymi książkami nie ma nudy.

Wstrząsająca elektryczność to opowieść m.in o węgorzu elektrycznym, o elektrycznych wstrząsach (gałek ocznych też! Wyobrażasz to sobie?), o prądzie, o biciu serca (wiesz co wspólnego z tym ma elektryczność?) i o wszystkim innym, co dotyczy elektryczności!


Nieznośna natura to historie z życia wzięte, ze świata zwierząt i roślin, mnóstwo ciekawostek i wiedzy, która sama wchodzi do głowy.


Śmiertelne choroby to lektura o zarazkach, bakteriach, drobnoustrojach. O chorobach, które kiedyś mogły doprowadzić do śmierci, ale też takich które nadal są niebezpieczne. Jak powstają, jak przebiegają, co się dzieje w ich trakcie. I oczywiście masa innych informacji i ciekawostek!


Straszliwa prawda o czasie - zapewne każdy się zastanawiał czasem, czemu ten czas tak ucieka i dokąd tak gna? Książka ta wiele o czasie, o kalendarzach i odliczaniu dni tłumaczy i oczywiście również zaskakuje ciekawostkami, zadaje pytania w quizach i rozbawia.


----------


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: