Hilda i Ukryjcy wydawnictwa Egmont to książka, która wciągnęła nas ogromnie. Próbuję sobie przypomnieć, czy kiedykolwiek wcześniej wraz z T...

Hilda i ukryjcy

By | 20:30 Napisz komentarz
Hilda i Ukryjcy wydawnictwa Egmont to książka, która wciągnęła nas ogromnie. Próbuję sobie przypomnieć, czy kiedykolwiek wcześniej wraz z Tin przeczytałyśmy książkę podobnej objętości, w tak samo krótkim czasie... Nie pamiętam. Ale to może świadczyć o jednym - Hilda to świetna lektura!


O książce w filmie:


Hilda to niebieskowłosa dziewczynka, która kocha przygody. Jej specjalnością jest rysowanie map. Mieszka wraz z mamą na pustkowiu - w miejscu, które ma w sobie wszystko to, czego Hilda potrzebuje. Jest tutaj szczęśliwa. Niestety pewnego dnia nad Hildą i jej mamą pojawia się wizja przeprowadzki do miasta. Hilda jest załamana.


Pewnego bowiem dnia, pojawiają się Ukryjcy. Choć nie tyle pojawiają się, co po prostu Hilda odkrywa, że ich drogi niefortunnie się splatają. Musi coś wymyślić, żeby móc pozostać w swoim domu, w zgodzie z Ukryjcami. Czy jej się to uda, czy jednak będzie musiała przeprowadzić się do miasta Trollbergu?


Hilda i Ukryjcy to niezwykła przygodowa książka dla dzieci młodszych i starszych, pełna niesamowitych ilustracji, którą czyta się jednym tchem. Poznajemy w niej stworzenia, o których nam się nie śniło. Dowiemy się również rzeczy praktycznych, w razie gdybyśmy na przykład spotkali na swej drodze trollową skałę, będziemy wiedzieć dlaczego warto zawiesić na niej dzwoneczek :) A po lekturze Hildy, koniecznie zajrzyjcie na Netflixa - tam można oglądać serial o jej przygodach!


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: