Akademia Mądrego Dziecka wydawnictwa Egmont to nie tylko książki z dziurką, których nowości pokazywałam w poprzednim wpisie, ale również ks...

Akademia Mądrego Dziecka: książeczki-przesuwanki

By | 21:32 Napisz komentarz
Akademia Mądrego Dziecka wydawnictwa Egmont to nie tylko książki z dziurką, których nowości pokazywałam w poprzednim wpisie, ale również książeczki-przesuwanki, czyli Akademia Mądrego Dziecka: Pierwsze Słowa.


Książki w filmie:


Kartonowe książki z zaokrąglonym rogami, są całkowicie bezpieczne dla małych dzieci. Na każdej stronie mamy coś do przesunięcia, wysunięcia, odsłonięcia. Te książeczki są bardzo wciągające!


Seria liczy obecnie 9 tytułów, dzięki czemu każde dziecko odnajdzie w niej to, co je interesuje. Nie potrafię określić, która książka jest najfajniejsza - każda jedna jest świetna i ma cudowne wnętrze.


Tutaj, jak na Pierwsze Słowa przystało, nie mamy dużo do czytania. Tutaj liczą się ilustracje i akcja, którą w trakcie czytania wykonujemy. Są obrazki związane z tematem książki i są pytania, na które maluch odpowiada. Oczywiście jeżeli jest już w stanie odpowiedzieć :)


Na końcu każdej książeczki jest rozkładówka podsumowująca to, co poznaliśmy w trakcie lektury. I jest do tego jakieś pytanie/zadanie.


W książce W nocy poznamy nie tylko nocne zwierzęta, ale też zobaczymy jak na ulicy zapala się latarnia, będziemy też towarzyszyć bohaterowi w szykowaniu się do snu.


Młode zwierzęta to książka pełna zwierzęcych dzieci i ich mam.
Strażacy przedstawią nam ten niełatwy zawód, zapoznamy się ze strażackimi pojazdami, ze sprzętem, odwiedzimy remizę.


W lesie wybierzemy się na wycieczkę leśnym szlakiem i odwiedzimy leśne zwierzęta, ale też poznamy rośliny które rosną w lasach.
Moje ciało to można by rzec taka pierwsza encyklopedia ludzkiego ciała. Poznajemy poszczególne elementy całego człowieka, a wszystko w towarzystwie kolorowych obrazków i fantastycznych ruchomych elementów.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: