Pierwsze puzzle powinny się łatwo ze sobą łączyć i być odporne na malutkie rączki. Nie zniszczyć się tak łatwo i przetrwać setki godzin zaba...

Puzzle dla Maluszków - porównanie

By | 23:15 Napisz komentarz
Pierwsze puzzle powinny się łatwo ze sobą łączyć i być odporne na malutkie rączki. Nie zniszczyć się tak łatwo i przetrwać setki godzin zabaw. Czy w ogóle są puzzle idealne?


Moje puzzle idealne dla maluszków, perfekcyjnie się ze sobą łączą i są grube. Takie wymagania postawiłam im pięć lat temu, kiedy mała Tin rozpoczynała puzzlową przygodę. I część z puzzli, które wam tutaj za chwilę pokażę, wymagania te spełnia.


Baby puzzle Trefl z podwodnymi stworkami, to były nasze pierwsze puzzle. Za chwilę stuknie im piąta rocznica jak z nami są. Nie znalazłam tego wzoru, ale podobne bo też podwodne, są tutaj - klik. Cztery wzory - morskie stwory, każdy składa się z innej ilości elementów. Puzzle są grube i doskonale się ze sobą łączą. Są to jedyne puzzle z przez nas posiadanych, których nie wrzuca się dowolnie do pudełka tylko trzeba ładnie poukładać :)
Baby Classic Świnka Peppa również od Trefl (klik) - dostała je Oliwka i muszę przyznać, że w niczym nie odbiegają pięcioletnim morskim stworkom. Są równie grube, duże, nie mają ostrych krawędzi i doskonale się ze sobą łączą. Te są tylko trochę bardziej śliskie niż powyższe treflowe, ale poza tym to jest praktycznie to samo.

Puzzle dla maluszków Alexander (klik) są odrobinę cieńsze od poprzedników, ale absolutnie w niczym nie są gorsze. Jest tutaj więcej układanek - najprostsza składa się z dwóch elementów, najtrudniejsza z siedmiu. Wzory są również dla chłopców, np ze zwierzątkami (klik).

Czuczu Puzzle do pary (klik) przeznaczone są dla półtorarocznych maluszków. Są fajne na sam początek puzzlowej przygody, bo wszystkie układanki są dwuelementowe. Dość grube, idealnie się ze sobą łączą. I te bajeczne kolory!Porównanie grubości puzzli, od lewej: Czuczu, Alexander, Trefl.


I na koniec puzzle, które występują tutaj bardziej jako ciekawostka, gdyż chyba nie są dostępne na naszym rynku. Moje Pierwsze Puzzle Cbeebies - to dwuelementowe fantastyczne stworki, ale niestety są malutkie i bardzo cienkie - elementy można bez trudu wyginać.
Poniżej porównanie ośmiornicy Trefl i Cbeebies.


Podsumowując, puzzlami idealnymi można by nazwać praktycznie większość. Nieznacznie różnią się między sobą grubością. Czy ceną? Poszczególne sprawdzicie klikając w linki przy ich nazwach - nie będę podawać tutaj kwot, gdyż one się co jakiś czas zmieniają, a w porównywarce cenowej są zawsze najaktualniejsze.

Dajcie znać, czy macie lub też mieliście puzzle dla dwulatków?


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: