Po wczorajszej pierwszej części historii jabłonki ( klik ), a dziś kilka słów o książce drugiej. Jak drzewko stało się drzewem .

Opowieści o małej jabłonce: Jak drzewko stało się drzewem

By | 22:48 Napisz komentarz
Po wczorajszej pierwszej części historii jabłonki (klik), a dziś kilka słów o książce drugiej. Jak drzewko stało się drzewem.


Videorecenzja:


W pierwszej książce śledzimy losy malutkiej pesteczki, która wypadła z jabłka i która zaczęła kiełkować. Towarzyszymy jej we wszystkich momentach życia. I obserwujemy... Tutaj nie jest inaczej. Tylko nasza pesteczka jest już drzewkiem, z którego powstaje drzewo. I nawet stanie się mamą!


Opowieści o małej jabłonce: Jak drzewko stało się drzewem wydawnictwa Skrzat to równie ciepła i niezwykła historia o przemianie, jak książka pierwsza. To historia o upływie czasu i jego wpływie na przyrodę, na otoczenie. Fantastyczne ilustracje i ciekawa, wciągająca treść sprawiają, że od lektury ciężko się oderwać.


Ale to nie tylko przyrodnicza lektura o wzroście i zmianach, jakie zachodzą w drzewku. To przede wszystkim opowieść o przyjaźni, o pomaganiu sobie nawzajem, wzajemnej zależności - co jest w przyrodzie bardzo istotnym czynnikiem.


Moim zdaniem, Opowieści o małej jabłonce to jedne z tych książek, które powinny znaleźć się w każdym domu gdzie są dzieci.----------
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: