Co się stanie, gdy gobliny wyjdą pewnego dnia spod ziemi i staną na ulicach Londynu..?

Gdy pada deszcz: Wizyta goblinów.

By | 22:03 Napisz komentarz
Co się stanie, gdy gobliny wyjdą pewnego dnia spod ziemi i staną na ulicach Londynu..?


Videorecenzja:


Akcja książki "Gdy pada deszcz: Wizyta goblinów" dzieje się w samym sercu Londynu. Gaja i Feliks goszczą u siebie goblina Korzonka, którego spotkali w magicznej krainie elfów. Postanowili zabrać go na spacer, poobserwować wspólnie psy. Nagle zaczęło się dziać coś niezwykłego - wszystkie psy podążały w jednym kierunku. W kierunku rozkopanej ziemi, która się poruszała...


Po lekturze czwartej książki z serii Poczytaj ze mną wydawnictwa Egmont, nadal jestem pod wrażeniem ich treści, ale przede wszystkim sposobu w jaki zostały napisane. Każda książka jest z innego gatunku literackiego i zawiera elementy charakterystyczne dla danego gatunku. Gdy pada deszcz... to fantasy. Mamy elementy niezwykłe, niecodzienne stwory, ale akcja dzieje się w znanym nam terenie, gdzieś obok nas.


No i tutaj znów mamy dużą, wyraźną czcionkę, którą dziecku łatwo przeczytać. Pod tym kątem ostatnio testujemy wiele książek, gdyż Tin doskonale już radzi sobie z czytaniem i "pożera" chętnie wszystko, co jej podsuwam. I stąd wniosek, że seria Poczytaj ze mną doskonale nadaje się do czytania przez dziecko. W końcu jej nazwę można rozumieć dwojako: poczytaj mi, ja słucham; lub też ja poczytam, a ty mamo/tato słuchaj. Obie wersje osobiście bardzo lubimy :)
----------
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: