Wczoraj pokazałam wam serię Little Miss, a dziś jej "męski" można powiedzieć, czyli Mr.Men. Ale nie sugerujcie się zupełnie tym, ż...

Pan Bałagan, Pan Radosny, Pan Bystrzak

By | 22:14 Napisz komentarz
Wczoraj pokazałam wam serię Little Miss, a dziś jej "męski" można powiedzieć, czyli Mr.Men. Ale nie sugerujcie się zupełnie tym, że tutaj jest Pan, a tam były dziewczyny, bo książeczki te są uniwersalne i doskonałe dla obu płci.


Videorecenzja:


Pan Radosny, Pan Bystrzak, Pan Bałagan to przesympatyczni bohaterowie niedługich historii, pełnych bajecznie kolorowych ilustracji. Każda porusza inny temat, adekwatny do tytułu.


W Panu Radosnym przeczytamy o pewnym żółciutkim mieszkańcu Radośni, który pewnego razu podczas spaceru trafił na malutkie drzwi i postanowił do nich wejść. Spotkał tam prawdopodobnie największego smutasa, jakiego w życiu widział! Smuteczek bardzo chciałby również się cieszyć, ale z jakiegoś powodu nie potrafił. Pan Radosny postanowił pokazać mu, jak to jest być szczęśliwym i zabrał do siebie.. Czy uda mu się zmienić minkę Smuteczkowi?
Pan Bystrzak miał najsprytniejszy dom na świecie, w którym światło zapalało się same, tosty smarowały się w tosterze, który na dodatek odcinał przypalone skórki. Pan Bystrzak był bardzo bystry i wszystko zrobić potrafił. Jednak kiedy po śniadaniu wybrał się na spacer i opuścił Bystrzakowo, okazało się, czy też bardziej pokazali mu to napotkani przechodnie, że wcale nie jest aż tak mądry i bystry za jakiego się uważał. Dlaczego?Pan Bałagan żyje sobie w swym domku, w którym wszystko się sypie, a ogród woła o pomstę... I dobrze mu z tym. Po co ma sprzątać, skoro nie musi tego robić? Domek się rozsypuje, ale Bałagan nic sobie z tego nie robi. Pewnego razu spotyka na swej drodze Schludnego i Czystego, którzy to postanowili doprowadzić do porządku jego dom oraz jego. Co z tego powstanie?Książki z serii Little Miss & Mr Men mogą być również doskonałym wstępem do dalszej rozmowy o uszczęśliwianiu innych, o bałaganieniu, o byciu upartą, czy o wstydzeniu się.. W serii jest tyle tytułów z różnymi bohaterami, że bez wątpienia każdy znajdzie coś, co dla jego dziecka będzie najodpowiedniejsze. Książeczki te nie tylko bowiem bawią, ale i uczą.

----------
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: