Tomek i Przyjaciele to bajka ponadczasowa. Kto pamięta ją w starej wersji? Uwielbiałam ją oglądać! Co nie znaczy, że dzisiejszej bajki o lok...

Moje Bajeczki o lokomotywach - Tomek i Przyjaciele

By | 22:04 Napisz komentarz
Tomek i Przyjaciele to bajka ponadczasowa. Kto pamięta ją w starej wersji? Uwielbiałam ją oglądać! Co nie znaczy, że dzisiejszej bajki o lokomotywach nie lubię - to po prostu coś zupełnie innego. Moja Tin co prawda ma odmienne zdanie (nie ma pojęcia jak mogliśmy kiedyś oglądać te stare wersje :)), ale co do obecnego Tomka i jego Przyjaciół, obie zgadzamy się że baja jest świetna. Nie tylko zapewnia dziecku rozrywkę, ale także uczy. Poprzez zachowanie i postępowanie bohaterów nasz maluch dowiaduje się, co jest dobre a co złe. Świetna bajka na początek przygody z telewizyjnymi serialami.


Przechodząc do książki - Moje Bajeczki o lokomotywach to zbiór przygód przyjaciół Tomka, no i jego samego rzecz jasna. Każdy rozdział opisuje historię innej lokomotywy (lub innego pojazdu z wyspy Sodor). Nie wszystkie są z pozoru zabawne. Na przykład opowieść o Hirku bardzo nas wzruszyła - obawiałyśmy się, czy Tomkowi uda się go uratować przed zezłomowaniem.


Każda historia kończy się morałem, każda czegoś uczy - zupełnie jak jej telewizyjna wersja. Bo to, co czytamy na papierze, możemy także oglądać na szklanym ekranie.

Niewielki format, bajeczne kolory, ciekawa treść. To trzy charakterystyczne cechy książeczek z serii Moje Bajeczki, które gorąco polecamy wszystkim przedszkolakom. A jeśli macie jakąś, koniecznie dajcie znać, czy lubicie je tak samo jak my? :)

Na koniec videorecenzja:


----------

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: