Dwór Dla Dzieci  - czyli o tym, jak wyglądało życie w XX-wiecznym dworze. Naszym przewodnikiem jest malutka myszka, która zbuntowała się i ...

Dwór dla dzieci - o książce niezwykłej

By | 22:51 Napisz komentarz
 Dwór Dla Dzieci - czyli o tym, jak wyglądało życie w XX-wiecznym dworze. Naszym przewodnikiem jest malutka myszka, która zbuntowała się i nie chciała kontynuować życia swoich rodziców. Chciała poznać wielki świat.


Ta książka jest niezwykła. Pierwszy raz od bardzo dawna z taką ekscytacją przeglądałam książkę dla dzieci, nie mogąc się doczekać aż przeczytamy i przewrócimy kartkę, zobaczymy co jest na kolejnych stronach. Ja! Ja się tak ekscytowałam. Przypomniała mi książkę, którą miałam w dzieciństwie - był w niej dom i wszystkie jego pomieszczenia. Tu mamy dwór. Coś podobnego, a jednak dużo fajniejszego - bo uczymy się przy okazji o tym, jak to wszystko wtedy wyglądało...


Mała myszka, kiedy odkryła że rozumie mowę przedmiotów, po rozmowie z lampą wskoczyła ukradkiem do samochodu i pojechała zamieszkać we Dworze. Zaczęła go zwiedzać. Pomieszczenie po pomieszczeniu.. A towarzyszyli jej w tym inny mieszkańcy - m.in opowiadając o tym, co się w danym pomieszczeniu robi.


Dwór Dla Dzieci wydawnictwa Zysk to książka, która bardzo wciąga. Czytając ją pierwszy raz, nie sposób odłożyć na półkę na później - bo koniecznie chcemy poznać wszystkie pomieszczenia. I nie tylko! Bo zwiedzamy także Wozownię, park... Jest tutaj na prawdę sporo ciekawych i wyczerpujących opisów codzienności we Dworze. A wszystko w towarzystwie niebanalnych, przyciągających wzrok ilustracji. Tinka poszukiwała na każdej ze stron myszki - czy jej się to udało? Sprawdźcie sami i spróbujcie odnaleźć :)Więcej w videorecenzji:


----------


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: