Pierwszy dzień w przedszkolu to dla każdego trzylatka emocjonująca chwila. Zresztą całe przedszkolne życie wypełnione jest emocjami! Wśród t...

Przedszkolaki - Recenzja książki

By | 18:00 Napisz komentarz
Pierwszy dzień w przedszkolu to dla każdego trzylatka emocjonująca chwila. Zresztą całe przedszkolne życie wypełnione jest emocjami! Wśród tylu dzieci zawsze ktoś poczuje smutek, złość, radość, strach czy zawstydzenie, prawda? Książka Przedszkolaki porusza temat przedszkolnych emocji właśnie.

Książka Przedszkolaki - recenzja

Recenzja książki:Książka Przedszkolaki - recenzja

Choć nie tylko dzieci chodzące do przedszkola są grupą odbiorczą tej pięknej, kolorowej książki - moim zdaniem to ciekawa lektura dla wszystkich kilkulatków, bowiem emocje których w tej publikacji jest mnóstwo, można "spotkać" wszędzie.

Książka Przedszkolaki - recenzja

Wstyd, złość, radość, strach, wstręt zaskoczenie - to tylko niektóre z emocji doświadczanych przez dzieci z przedszkola pani Jagody. Każda rozkładówka dotyczy innego uczucia, a na ilustracji poza dzieckiem o którym przeczytamy w krótkim opowiadaniu - są też inne dzieci doświadczających danej emocji. Naszym zadaniem jest odnaleźć te dzieci i opowiedzieć, co sprawiło że się poczuły w ten sposób.

Książka Przedszkolaki - recenzja

Jest tutaj nowy chłopiec, który wstydzi się dołączyć do grupy. Jest Kacper obchodzący urodziny, bardzo radosny z tego powodu. Jedna z koleżanek przestraszyła się teatralnej sztuki, a podczas zabawy w ogrodzie dzieci poczuły wstręt na widok nieposprzątanej psiej kupy za płotem (ale nie tylko z tego powodu) - w tej bardzo dużej, sztywnostronicowej książce emocji nie brakuje. Na każdej stronie są pytania, które angażują dzieci we wspólną lekturę i pozwalają dokładnie poznać każdą emocję. Mamy tutaj również informację o tym, że nie ma emocji złych i dobrych, bo każde są potrzebne i coś nam dają.

Książka Przedszkolaki - recenzja

Książka Przedszkolaki - recenzja


-----
Recenzja w ramach współpracy z wydawnictwem Wilga.
Link do Ceneo jest linkiem afiliacyjnym.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: