Po wakacyjnej przerwie, czas wrócić do szkoły. Dla niektórych może to też być początek przygody z czytaniem, dlatego dziś opowiem wam co nie...

Wrześniowe nowości z serii Czytam Sobie

By | 10:00 Napisz komentarz
Po wakacyjnej przerwie, czas wrócić do szkoły. Dla niektórych może to też być początek przygody z czytaniem, dlatego dziś opowiem wam co nieco o wrześniowych nowościach z serii Czytam Sobie wydawnictwa Harper Kids - serii, którą uwielbiamy!

Videorecenzja:


Wrzesień przyniósł aż pięć nowości, które dokładniej pokazuję w filmie (zachęcam do obejrzenia!) Z każdego poziomu coś tutaj mamy, więc dla każdego wieku praktycznie możemy lektury dostosować.
Poziom pierwszy to niewiele tekstu uzupełnionego bardzo dużymi ilustracjami. Tu z nowości mamy m.in książkę Wars i Sawa, która pozwoli nam poznać legendę o powstaniu Warszawy. Oczywiście w bardzo podstawowym stopniu, ale zdecydowanie wystarczająco dla najmłodszych samodzielnych czytaczy.


Przechodzimy do poziomu drugiego, tu nowością jest Lem i zagadki kosmosu, która to książka przez wzgląd na swój klimat bardzo przypadła nam do gustu! I jeszcze raz zachęcę do obejrzenia filmu, gdzie w czasie rzeczywistym można porównać sobie książkę z tego poziomu, do pierwszego. Całkiem sporo się między sobą różnią, prawda?


Szkoła na Dobrej to książka z poziomu trzeciego, przeznaczona dla wprawionych czytelników. Tu już jest więcej tekstu, niewiele ilustracji utrzymanych w klimacie książkowym - ale nadal bardzo duża i wyraźna czcionka, dzięki czemu wygodnie i przyjemnie się historię czyta. Akcja dzieje się wśród uczniów, co może być świetnym nawiązaniem do właśnie rozpoczynającego się roku szkolnego.


Zostały nam jeszcze dwie książki z dopiskiem EKO. To Po co wieje wiatr z poziomu pierwszego, z której dowiemy się dlaczego wiatr jest potrzebny i że wcale nie jest głupi bo porywa różne rzeczy. Przeczytamy o tym, co on dla nas robi i jak jest ważny.


Futuropolis miastro jutra należy do poziomu drugiego i opowie nam historię niezwykłego miasta, w którym ekologia jest na pierwszym miejscu. To fantastyczna opowieść!Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: