Pomóż mi przetrwać to seria książek wydawnictwa Harper Kids, która powinna znaleźć się w każdej dziecięcej biblioteczce! To edukacyjne ksią...

Mała Asia w wielkiej puszczy i Złamane skrzydło Adrianka

By | 10:00 Napisz komentarz
Pomóż mi przetrwać to seria książek wydawnictwa Harper Kids, która powinna znaleźć się w każdej dziecięcej biblioteczce! To edukacyjne książki o tym, jak bezpiecznie pomagać zwierzętom. Były o jeżu, fokach, pingwinach, e wrześniu seria powiększyła się o dwie nowości: Złamane skrzydło Adrianka i Mała Asia w wielkiej puszczy.

Videorecenzja:


Sprawdź, gdzie kupić - hop.


Złamane skrzydło Adrianka to opowieść o bocianie, który dopiero przyszedł na świat. Wraz z rodzeństwem i rodzicami zamieszkuje gniazdo obok domu, przez co jest obserwowany z dachowego okna. I okaże się, że to całe szczęście w nieszczęściu że ktoś oko na małe bocianiątka miał, bo uratowało to Adriankowi życie.
Historia przeprowadzi nas przez całe praktycznie życie małego bocianka, pokaże nam sytuacje z jakimi te ptaki się zmagają i niebezpieczeństwa, jakie na nie czyhają. Adrian trafi w ręce ludzi, bo bez nich by nie przeżył - ale na końcu będą próby wypuszczenia go na wolność.


Mała Asia w wielkiej puszczy opowiada historię żubrzątka, które przyszło na świat w końcówce sierpnia. Wszystko byłoby dobrze gdyby nie konieczność ucieczki żubrzego stada i maleńka Asia, która nie podołała tej ucieczce - została porwana przez prąd rzeki. Mama Asi jako przywódczyni stada w końcu od brzegu rzeki odeszła, myśląc pewnie że jej córeczka zginęła. Na szczęście uratowali ją ludzie.


Asia dochodziła do siebie w zagrodzie ratunkowej, z minimalnym kontaktem z człowiekiem - bo miała za chwilę wrócić do natury. I zdradzę wam, że nawet odnalazła swoją mamę.
Na końcu książek są ciekawostki o bocianach/żubrach. Ilustracje zachwycają i cudownie uzupełniają tekst.
To piękne, poruszające historie które przytrafić się mogą każdemu z nas - bowiem nigdy nie wiemy, kiedy na naszej drodze znajdzie się zwierzę wymagające pomocy. Warto wiedzieć, jak wtedy postępować i czego nie robić.Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: