Baletnice: Wschodząca Gwiazda to piąty już tom bestsellerowej francuskiej serii, która w Polsce ukazuje się dzięki wydawnictwu Znak. W każd...

Baletnice: Wschodząca gwiazda. O książce

By | 10:00 Napisz komentarz
Baletnice: Wschodząca Gwiazda to piąty już tom bestsellerowej francuskiej serii, która w Polsce ukazuje się dzięki wydawnictwu Znak. W każdej części czytamy o przygodach dzieci uczęszczających do elitarnej baletowej szkoły. W tym - poznamy historię Sofii.

Videorecenzja:


Tu sprawdzić można, gdzie kupić najtaniej - hop.


Seria przeznaczona jest dla dzieci powyżej szóstego roku życia, ale absolutnie nie sugerujcie się tym, że na okładce widnieją dziewczynki - do szkoły baletowej chodzą też chłopcy. Myślę, że to książki dla każdego, kto po prostu interesuje się tańcem czy baletem i chce przeczytać historie, z którymi niejedno dziecko mogłoby się utożsamić.


Sofia nie miała łatwego początku w szkole. Przyjechała z Włoch i wiele rzeczy jej się myliło, co czasem było powodem śmieszków ze strony koleżanek. Dziewczynka pisała pamiętnik, który skrywał wszystkie jej przemyślenia i tajemnice, niestety pewnego razu zauważa, że on ginie. Nie ma go. Ktoś go zabrał... Dostaje wiadomość od osoby podpisującej się jako Upiór - czy ma on coś wspólnego ze zniknięciem pamiętnika..? Czy tajemnice dziewczynki ujrzą światło dzienne..?

Najstarsza moja córka jest ogromną fanką serii i bardzo wam ją poleca! We Francji na chwilę obecną wyszło już 18 tomów, po cichu liczymy że wszystkie zostaną wydane również w Polsce... :)Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: