Gra w zielone! to kooperacyjna gra w skojarzenia dla co najmniej trzech graczy w wieku od 10 lat. Wydawnictwo Rebel stworzyło grę, która z ...

Gra w zielone! - Recenzja kooperacyjnej gry

By | 10:00 Napisz komentarz
Gra w zielone! to kooperacyjna gra w skojarzenia dla co najmniej trzech graczy w wieku od 10 lat. Wydawnictwo Rebel stworzyło grę, która z pozoru wydaje się prosta - ale jak zaczniecie w nią grać to zobaczycie, że to jest całkiem niełatwa planszówka :)

Videorecenzja:


W opakowaniu są plansze w kształcie koniczynek, pisaki suchościeralne i mnóstwo kart z hasłami, do których skojarzenia będziemy wymyślać. Jest też karta wyników, na której będziemy zapisywać punktacje. A punkty zdobywamy za poprawne ułożenie kart do zapisanych wcześniej skojarzeń.


Koniecznie obejrzyjcie film, tam pokazuję jak grać. W skrócie - losowo układamy na tabliczkach karty i do dwóch słów które znajdą się obok siebie, musimy wymyśleć skojarzenie. Tak, aby inni gracze nie widzieli co zapisujemy, bo ich celem będzie układanie tych kart. Gdy mamy już wszystkie cztery skojarzenia, zdejmujemy karty z podkładki, dokładamy jedną z zakrytego stosu i tasujemy je. Osoba, która pisała staje się widzem i obserwuje, jak reszta graczy próbuje w odpowiedni sposób te karty poukładać. Za to zdobywamy wszyscy razem punkty.


To nie jest taka łatwa gra, a z niektórymi hasłami mieliśmy nie lada problem! Ale na pewno niesamowicie regrywalna, bo opcji układania skojarzeń mamy tutaj z milion :) Gra w zielone! bardzo pobudza wyobraźnię, kreatywność i przynosi ogromną dawkę fajnej zabawy w większym gronie.Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: