Elementarz Ekologiczny wydawnictwa Wilga to niewielka nowość, ale jakże ważna i istotna dla świata. To zbiór informacji, faktów i ciekawost...

Elementarz Ekologiczny - Bycie eko jest takie proste!

By | 18:30 Napisz komentarz

Elementarz Ekologiczny wydawnictwa Wilga to niewielka nowość, ale jakże ważna i istotna dla świata. To zbiór informacji, faktów i ciekawostek, zabaw i zadań, które pomogą dzieciom przyswoić pojęcie ekologii i wszystkiego, co z tym związane. A wszystko to w całkiem ekologicznym wydaniu.


Recenzja filmowa:


Elementarz ten został wydany w sposób ekologiczny i widać to na pierwszy rzut oka - jego grzbiet nie ma dodatkowej warstwy tektury, został zszyty i zostawiony w stanie, w jakim z reguły książek nie widzimy. A ile to uroku mu dodaje!


W filmie mówię więcej o ekologicznych sprawach naszego elementarza, o papierze itp, dlatego zachęcam do obejrzenia go. A teraz przechodzimy do treści książki...


To ważna książka i nie ma co tutaj kryć. Jasno i czytelnie przedstawia nam segregowanie śmieci, oszczędzanie wody, nie marnowanie jedzenia, itp itd... Poznamy wszystkie pojęcia związane z byciem eko. Wszystko, co my jako ludzie, możemy zrobić dla Ziemi praktycznie bez wysiłku. Tę książkę trzeba przeczytać razem z dziećmi! I jest tutaj coś, co bardzo daje do myślenia. Tabelka, która pokazuje nam, jak długo rozkładają się poszczególne rzeczy. Tabelka idealnie obrazująca, jak długo wyprodukowane przez nas śmieci zalegają na Ziemi. A przecież nie wszystkie muszą, jeżeli poddamy je recyklingowi.


Czytajcie, wspólnie z dziećmi w każdym wieku - od najmłodszych lat warto się uczyć jak być dobrym dla Ziemi. Książeczka choć niewielka, skrywa ogromną dawkę informacji i ciekawostek. I zadań, do których nie trzeba dzieci namawiać. Elementarz Ekologiczny zdecydowanie warto znać.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: