Impro-Frycek to książka niezwykła. W sposób ciekawy i, można by rzec, melodyjny - opowiada historię Fryderyka Chopina. Wydawnictwo PWM przy...

Impro-Frycek, czyli biografia Fryderyka Chopina dla dzieci

By | 18:00 Napisz komentarz

Impro-Frycek to książka niezwykła. W sposób ciekawy i, można by rzec, melodyjny - opowiada historię Fryderyka Chopina. Wydawnictwo PWM przybliża dzieciom biografię tego wybitnego kompozytora, którą z pewnością równie chętnie przeczytają rodzice.


Gdzie kupić - klik.

Recenzja filmowa:


Czy wiesz, że Chopin był improwizatorem? Nie tylko muzycznym. W wielu dziecinach potrafił zaskoczyć. Czy znasz dzieciństwo tego wybitnego kompozytora? A wiesz, że założył rodzinę patchworkową? Ja o tym nie wiedziałam! Muszę więc przyznać, że dzięki tej książce nie tylko moje dziewczyny poznały życiorys Chopina, ale i ja dowiedziałam się o wydarzeniach z jego życia, o których nie miałam pojęcia.


Piękne ilustracje dopełniają całości i sprawiają, że w połączeniu z ciekawym tekstem, mamy przed sobą perełkę wśród książek. Biografię wielkiego kompozytora przystępną dla każdego - i dużego czytelnika i małego!


Warto czytać takie książki, przedstawiać dzieciom wybitnych ludzi, ich życiorysy, wspólnie zgłębiać informacje na ich temat. A w tak pięknym wydaniu, czytanie to czysta przyjemność.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: