Książkożercy wydawnictwa Wilga to seria książeczek na początek przygody z samodzielnym czytaniem. Trzy poziomy, w zależności od czytelnicze...

Nowości z serii Książkożercy...

By | 10:00 Napisz komentarz

Książkożercy wydawnictwa Wilga to seria książeczek na początek przygody z samodzielnym czytaniem. Trzy poziomy, w zależności od czytelniczego doświadczenia dziecka, plus duża czcionka i kolorowe ilustracje - to wszystko razem wzięte tworzy bardzo atrakcyjne lektury!


Recenzja filmowa:


Inka ze Srebrnej Groty to książeczka z poziomu pierwszego, dla początkujących czytelników. Dominują tutaj ilustracje - tekstu jest niewiele, dzięki czemu dzieci bez problemu przeczytają całą książkę.To historia prehistorycznej dziewczynki Inki i jej rodzinki. Pewnego razu dziewczynka spotyka na swej drodze mamuta! Ciekawi, czym się to spotkanie zakończy i jak ich losy potoczą się dalej? Sięgnijcie po książkę :)Koko uczy się migać z poziomu trzeciego to historia najpopularniejszej na świecie gorylicy Koko. Jeżeli jej nie znacie, warto przy okazji zagłębić się w jej historię. W książce przeczytamy o jej dorastaniu wśród ludzi, o nauce języka migowego i o kotku, o którym zawsze marzyła. To poruszająca i piękna opowieść.Seria Książkożercy jak już wspominałam, ma trzy poziomy - różnią się one między sobą ilością tekstu w książce. Na końcu książek znajdziemy pytania, które pomogą nam się dowiedzieć, czy dziecko przeczytało ze zrozumieniem. Zawsze warto zadawać dzieciom po lekturze pytania, szczególnie tym początkującym - bo czytanie ze zrozumieniem to wbrew pozorom wcale nie taka łatwa rzecz.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: