Wihajster, czyli przewodnik po słowach pożyczonych wydawnictwa Znak Emotikon to książka niezwykła, niepowtarzalna! Nie ma drugiej takiej, n...

Wihajster, czyli przewodnik po słowach pożyczonych

By | 10:00 Napisz komentarz

Wihajster, czyli przewodnik po słowach pożyczonych wydawnictwa Znak Emotikon to książka niezwykła, niepowtarzalna! Nie ma drugiej takiej, napisanej w sposób zrozumiały dla dzieci, która zachwyca ilustracjami i tekstem. To książka przewodnik po słowach, które zostały zapożyczone z innych języków. Gwarantuję, że o części z tych słów na pewno nie mieliście pojęcia!


Recenzja filmowa:


Zastanawialiście się kiedyś, skąd się wzięła firanka? Miska? Tapczan? Regał? Kalafior? Żurek? Toaleta? Mogłabym tak wymieniać i wymieniać, bez końca - bo tych słówek w książce jest ogrom! Słów, których na co dzień nikt nie podejrzewałby, że wzięło się z innego języka. Bo jakoś totalnie się o tym przecież nie myśli. A tymczasem jest w naszym polskim języku masa zapożyczeń. I to takich codziennych, które nas otaczają w naszych domach - jak i takich troszkę bardziej, hmmm jakby to powiedzieć... No na przykład stolec :)


Piękne, kolorowe ilustracje doskonale uzupełniają treść. Każde zapożyczenie jest w krótki, czytelny sposób wyjaśnione, dzięki czemu książka ta jest idealna i dla młodszych i dla starszych czytelników. A na końcu mała niespodzianka - zapożyczenia z języka polskiego do innych języków! Koniecznie sprawdźcie, co zostało od nas pożyczone.


Warto po książkę sięgnąć, przeczytać od deski do deski. Ja sama z przyjemnością oddałam się lekturze i przyznam, że większości z tych słów pochodzenia nie znałam.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: