Kamila i konie  z serii Komiksy są super wydawnictwa Egmont to drugi tom komiksu, który ma swych fanów zarówno wśród dzieci, jak i wśród dor...

Kamila i konie w drugim tomie!

By | 10:00 Napisz komentarz

Kamila i konie z serii Komiksy są super wydawnictwa Egmont to drugi tom komiksu, który ma swych fanów zarówno wśród dzieci, jak i wśród dorosłych. Jak wygląda jego wnętrze? Zapraszam na recenzję.


Recenzja filmowa:


Na początku przypomnę, że seria Komiksy są super! To wznowione wydania komiksowe w nowej odsłonie i zupełnie nowej wersji - po trzy oryginalne tomy w jednym. W serii ukazało się na prawdę wiele ciekawych lektur, które nie tylko u dzieci wywołają uśmiech na buziach :)


Kamila i jej młodsza siostra Anais kochają konie. Uwielbiają jazdę konną i każdą wolną chwilę spędzają w stajni. Ich pupile - koń Ocean i kucyk Pompon który jest niezwykle humorzastym kucykiem, razem z dziewczynkami zabierają czytelnika w konny świat. A pomiędzy lekturą poznamy "od kuchni" tworzenie tego komiksu, co jest zdecydowanie ciekawe dla młodego czytelnika. Nie codziennie możemy zobaczyć szkice, tworzenie postaci itp. A tutaj to jest. I świetnie uzupełnia komiks!


Co charakteryzuje Kamilę i konie? Przede wszystkim szata graficzna, która naszpikowana jest emocjami. Egmont ma zresztą w swej ofercie wiele komiksów, które świetnie oddają uczucia bohaterów, radość, smutek, złość, itp... Z ilustracji aż bije dynamizm, a z tekstu - mnóstwo humoru!


Warto czytać komiksy, wielokrotnie wspominałam już o tym, że jest to totalnie inne doświadczenie czytelnicze niż książki. Warto dać się wciągnąć komiksowemu światu, szukać pozycji które zachwycą, oczarują i nie pozwolą się oderwać. Egmont tak wiele komiksowych serii ma, że każdy młody czytelnik (i jego rodzice też!) znajdzie coś, co przypadnie mu do gustu.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: