Myśląc o Kórniku, widzę zamek. I Białą Damę, która w nim straszy. I Arboretum - czwarte co do wielkości w Europie! To niewielkie miasteczko ...

Zamek w Kórniku i Arboretum

By | 10:00 Napisz komentarz
Myśląc o Kórniku, widzę zamek. I Białą Damę, która w nim straszy. I Arboretum - czwarte co do wielkości w Europie! To niewielkie miasteczko leży całkiem blisko Poznania i zdecydowanie warto się tam wybrać, zwłaszcza wiosną - gdy kwitną kwiaty. Zapraszamy na foto-wycieczkę! :)


Zamek w Kórniku to miejsce z niesamowitym klimatem. Aby go zwiedzić, trzeba zakupić w kasie bilet (i magnesik do kolekcji! :)). Niemalże na wstępie wita nas Biała Dama - Teofila Działyńska, która odziedziczyła zamek po rodzicach. Krąży legenda, że o północy Biała Dama opuszcza obraz i przechadza się po zamkowym terenie...Zamek w Kórniku to miejsce piękne i wyjątkowe, z duszą. Przechadzając się zamkowymi komnatami można się przenieść w czasie. Warto poczytać o jego historii, o jego właścicielach i późniejszych losach. My zawsze przed wizytą w historycznym miejscu, czytamy na jego temat. To fantastyczna i naturalna lekcja historii, z której wynosi się dużo więcej niż ze szkolnego podręcznika.
Po zwiedzeniu zamku, udaliśmy się nad jezioro kórnickie - znajduje się ono tuż obok, po drugiej stronie ulicy. Ma piękną promenadę, po której z przyjemnością się spaceruje... Jest tutaj również coś na kształt molo, z wieżą na którą można wejść i podziwiać widoki na oddalony zamek.

A dlaczego jezioro, a nie od razu arboretum? Bo okazało się, że otwierają je dużo później niż zamek :) Jeśli i was spotka taka sytuacja - można przeczekać nad jeziorem. Jest tam również plac zabaw!


Arboretum kórnickie to czwarty co do wielkości ogród dendrologiczny w Europie i najstarsze (i najbogatsze) polskie arboretum. Spacer w nim to czysta przyjemność, można się schronić przed słońcem w cieniu ogromnych drzew, podziwiać przepiękne kwiaty, kwitnące krzewy. W arboretum jest plac zabaw, jest sporo ławek przy ścieżkach - planując wizytę tutaj zabierzcie dużo picia i przekąsek, bo sporo czasu tu schodzi :) Po drodze są tabliczki informacyjne. No i można podziwiać piękny widok na zamek z drugiej jego strony. Warto, oj warto odwiedzić!

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: