Czapu Czipu ma magiczną czapkę, w której kryją się różne rzeczy i wydają dźwięki. Mały, ciekawski chłopiec próbuje odgadnąć, cóż tym razem ...

Czapu Czipu - Seria książeczek dźwiękonaśladowczych

By | 10:00 Napisz komentarz
Czapu Czipu ma magiczną czapkę, w której kryją się różne rzeczy i wydają dźwięki. Mały, ciekawski chłopiec próbuje odgadnąć, cóż tym razem skryło się w czapeczce. A my będziemy mu w tym odkrywaniu towarzyszyć i dowiemy się, czy dźwięk który słyszy z czapki należy do przedstawionego osobnika!

Recenzja filmowa: 


Seria Czapu Czipu wydawnictwa Harper Collins (ich książki znajdziecie pod skrzydłami egmont.pl) stworzona została dla najmłodszych czytelników. Książeczki pełne są wyrazów dźwiękonaśladowczych i są idealne do wprowadzania dziecka w świat dziecięcej literatury! Nie za wiele tekstu, przepięknie kolorowe ilustracje i te wyżej wspomniane wyrazy, które aż się proszą aby je powtarzać.


Każda książka to osobna historia, to inne coś (bo nie zawsze to żywe stworzenie) które skryło się pod czapką, to inne poszukiwania. Nasz bohater będzie się zastanawiał, co wydaje taki dźwięk? Jak poniżej - człap człap. Czy to królik? Nie, królik robi kic kic. A może to klaszcząca małpka? Nie, raczej nie :) To co robi człap człap? Oczywiście na samym końcu się tego dowiemy, ale ilustracje podpowiadają maluszkowi przez cały czas czytania, cóż takiego skryło się pod czapką.Są cztery książeczki z tej serii. My mamy dwie - z zieloną czapeczką, pod którą myślę że wiecie już, co się skryło :) I z niebieską, z której kapią kropelki. Ciekawe, cóż takiego się schowało w czapeczce...


Czapu Czipu pobudza wyobraźnię, pozytywnie wpływa na rozwój mowy - zachęca do powtarzania: kap kap, fru fru, pfff pfff, psik psik, itp itd... To świetne książeczki dla najmłodszych!

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: