Mitologia grecka to temat, który kiedyś, kieeeedyś za czasów prawdopodobnie licealnych (nie pamiętam dokładnie) bardzo mnie interesował. Ale...

Bogowie Olimpu - boska karcianka

By | 20:00 Napisz komentarz
Mitologia grecka to temat, który kiedyś, kieeeedyś za czasów prawdopodobnie licealnych (nie pamiętam dokładnie) bardzo mnie interesował. Ale nie przetrwał zbyt długo w kręgu mego zainteresowania i dziś niewiele pamiętam. Bogowie Olimpu od wydawnictwa Zielona Sowa pozwolili mi przypomnieć sobie sporo ciekawostek z tamtych czasów, a Martynkę totalnie rozkochały w temacie greckich bogów!


Videorecenzja:


Bogowie Olimpu to gra karciana. Przeznaczona dla dzieci od 8 roku życia i wcale nie wymaga posiadania wiedzy na temat mitologii! Dzięki quizowym pytaniom (prawda, fałsz) mamy 50% szansy że trafimy nie znając odpowiedzi. Ja sama nie na wszystko znam odpowiedź, wręcz bym powiedziała że dziś niewiele pamiętam i większość strzelam! :) A ile frajdy mamy przy takich rozgrywkach!


To jedna z tych gier, dzięki którym wiedza sama wchodzi do głowy. Czytamy pytania, zastanawiamy się czy możliwe aby była to prawda, czy jednak będzie to fałsz - i zapamiętujemy. Uwielbiam gry, które uczą. I już nie mogę się doczekać, kiedy Martynka będzie mieć w szkole temat mitologii, bo wiem że już na samym starcie sporo będzie wiedziała!


Każda karta to trzy pytania, na które odpowiedzi znajdują się w instrukcji. Są też karty bogów, potworów i karty z kategoriami. Celem gry jest uzyskanie przychylności jak największej ilości bogów, najlepiej z wysokim stopniem prestiżu - bo to właśnie punkty prestiżu liczą się na samym końcu. Kto ma ich najwięcej, wygrywa grę.


W każdej rundzie musimy wykonać jedną z akcji. Ale najpierw odkrywamy nową kartę kategorii i po kolei decydujemy - można odpowiedzieć na pytanie, można odsłonić kartę potwora, można wymienić zdobyte punkty na jednego z bogów (oczywiście tylko wtedy gdy posiadamy odpowiednią ilość punktów). Punkt to zdobyta karta z pytaniem, na które poprawnie odpowiedzieliśmy.


Karty potworów wprowadzają pewne utrudnienie, mogą spowodować że musimy oddać punkt odwagi (kartę zdobytą po udzieleniu poprawnej odpowiedzi), albo tracimy kolejkę. Potwora zagrywamy na któregokolwiek ze współgraczy - chyba, że posiada on kartę bóstwa które chroni przed atakiem potwora.


Należy uważać również na trzy najniebezpieczniejsze potwory. Gdy odkryjemy jednego z nich, kładziemy na widoku. Wraz z trzecim odkrytym najniebezpieczniejszym potworem, gra się kończy. Ale gra może się skończyć również w momencie, gdy wszystkie karty bogów zostaną rozdysponowane pośród graczy, albo gdy skończą nam się karty z pytaniami. Wtedy przychodzi moment podliczenia punktów prestiżu - wygrywa osoba, która ma ich najwięcej.


Bogowie Olimpu to gra, która bawi i uczy. Porusza bardzo ciekawy temat i myślę, że będzie doskonała gdy w szkole mitologia będzie przerabiana, bo dozuje nam sporą dawkę wiedzy o Bogach Olimpu.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: