Kiedyś myślałam, że oczyszczacz powietrza to zbędny gadżet w domu. Dziś mam bardzo odmienne zdanie na ten temat. Długo zastanawialiśmy się, ...

Oczyszczacz powietrza Xiaomi Mi Air Purifier 2 - czy on w ogóle działa?

By | 22:38 Napisz komentarz
Kiedyś myślałam, że oczyszczacz powietrza to zbędny gadżet w domu. Dziś mam bardzo odmienne zdanie na ten temat. Długo zastanawialiśmy się, jaki sprzęt powinien się w naszym domu znaleźć, ostatecznie w nasze ręce trafił jeden z tańszych modeli. Czy skuteczny i czy warto w niego inwestować? Zapraszam na wpis.


 Prezentacja video:


Dziś wiem, że oczyszczacz powietrza to obowiązkowy element wyposażenia domu jeżeli mamy dziecko alergika i jeżeli mieszkamy w mieście, które słynie z przekroczeń smogu w powietrzu. Nasze miasto niestety jest z tego dość znane. A trzeba zaznaczyć, że nawet gdy nie wietrzymy mieszkania w dni, kiedy smogu jest dużo, to on i tak się do wnętrza dostaje - jakąś nieszczelnością przy oknach, albo drzwiami wejściowymi gdy wracamy z pracy do domu... I on sobie później w naszych pokojach jest. Nie ma gdzie wylecieć. Wdychamy go... Po zeszłorocznej zimie postanowiliśmy, że przed kolejną musimy mieć już oczyszczacz. I mamy. Xiaomi Mi Air Purifier 2 - jeden z tańszych, ale skutecznych oczyszczaczy powietrza.


Oczyszczacz Xiaomi dostarcza 310 metrów sześciennych czystego powietrza na godzinę - w pomieszczeniu o powierzchni 21 metrów kwadratowych zajmuje mu to tylko 10 minut! Ma trzy tryby pracy, w tym jeden użytkownika - gdzie ręcznie ustawiamy moc z jaką oczyszczacz działa. Tryb nocny jest idealny do pracy podczas snu, urządzenie pracuje wtedy całkowicie bezszelestnie. Wszystko można ustawiać, przestawiać i zmieniać z aplikacji w telefonie, która jest bardzo czytelna i prosta w obsłudze.


Nasz oczyszczacz w trybie auto zużywa 4.8 W - jak na sprzęt o takiej wielkości, wydaje mi się to bardzo niewiele. Jego filtry pochłaniają brzydkie zapachy, alergeny, bakterie, a nawet niektóre wirusy. Filtry się co jakiś czas wymienia i to trzeba wziąć pod uwagę, decydując się na niego - że trzeba będzie pokryć koszt kilkudziesięciu złotych co kilka/kilkanaście tygodni, w zależności od częstotliwości pracy urządzenia.

_____
Moc [W]: 31
Wydajność: 330
Max. powierzchnia pomieszczenia [m2]: 37
Poziom hałasu [dB]: 31_____

Aktualne ceny sprawdzisz tutaj - klik.
Sprzęt pochodzi od polskiego dystrybutora CK Mediator.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: