Któż nie zna Jacka i Agatki ? Tej niezwykłej kukiełkowej dobranocki, którą z zapartym tchem śledziło pokolenie lat 60, 70... Ale starsze też...

Jacek i Agatka - dobranocka z lat 60 na kartach książki!

By | 23:21 Napisz komentarz
Któż nie zna Jacka i Agatki? Tej niezwykłej kukiełkowej dobranocki, którą z zapartym tchem śledziło pokolenie lat 60, 70... Ale starsze też znają! Ja znałam i strasznie się ucieszyłam, jak zobaczyłam ich w książce.


 Videorecenzja:


Jacek i Agatka to bohaterowie powołani do życia przez Wandę Chotomską, narysowani przez Andrzeja Kiliana. A dzięki wydawnictwu Wilga, dzisiejsze pokolenie może również ich poznać i zatopić się w ich przygodach. Warto zwrócić uwagę na Serię z Niezapominajką - to książki, które dla dzieci będą fantastyczną lekturą, a dla nas powrotem do dzieciństwa. Mamy póki co trzy i gorąco polecamy!


Dużo tu jackowo i agatkowych ilustracji, które są po prostu piękne. Nie jest to odwzorowanie telewizyjnej wersji, ale książka ma ten klimat. Może działa tutaj wyobraźnia, a może to przez kukiełki - ale jak ją czytam to czuję się, jakbym przeniosła się lata wstecz.


W środku jest 11 historii, każda o czymś innym, z każdej się czegoś dowiemy, gdzie niegdzie się zadumamy, zaśmiejemy. Myślę, że Jacek i Agatka spodoba się każdemu dziecku.

----------Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: