Czytanka dla malucha od wydawnictwa Egmont to bajeczna seria książek, stworzona dla dzieci najmłodszych, ale nie tylko - warto je zachować ...

Czytanki dla malucha

By | 11:46 Napisz komentarz
Czytanka dla malucha od wydawnictwa Egmont to bajeczna seria książek, stworzona dla dzieci najmłodszych, ale nie tylko - warto je zachować również dla siedmiolatka!


 Videorecenzja:


Książeczki są kolorowe, kartonowe, mają grube sztywne strony i zaokrąglone rogi. Każda książka to inna historia, inna opowieść, ale tak samo piękne wnętrze.


Części o Bingu są tak samo wartościowe, jak telewizyjna bajka. Jeżeli macie w domu dwulatka i jeszcze nie znacie króliczka Binga, koniecznie to zmieńcie. Bajka porusza ważne dla malucha tematy, problemy z jakimi kilkulatek się może zetknąć, a każda kończy się morałem. I na końcu w podsumowaniu, Bing opowiada o swoich odczuciach i o tym, jak udało się zaradzić problemowi czy wyjść z danej sytuacji.


W tych dwóch książeczkach nie ma charakterystycznego dla bajki podsumowania, ale kończą się one całkowicie bingowo - zdaniem, że to wielka rzecz. W pierwszej z książek Bing szykuje się do snu, codzienny wieczorny rytuał zostaje jednak nagle zakłócony przez drobny wypadek kocyka - i tutaj pojawia się problem, bo Bing nie wyobraża sobie spać bez swojego kocysia, ale nie może tego zrobić bo Flop musi go wyprać. Na szczęście opiekun Binga, czyli Flop właśnie, zaradzi sytuacji.W drugiej książeczce o podtytule: Wspólna zabawa, Binga odwiedza Koko z Charliem. Chcą się z nim bawić klockami, ale ostatecznie każdy się bawi sam. Bing buduje wieżę, Koko tworzy tęczę, a Charlie zabrał klocek i nie chce go oddać. Koko próbuje go rozśmieszyć aby wypuścił z rąk klocek i burzy wieżę Binga, czym sprawia mu przykrość. Bing w odwecie niszczy tęczę Koko. Wśród przyjaciół pojawia się konflikt, któremu oczywiście zaradzi mądry Flop. I pokaże im, że wspólna zabawa może być super.

Ostatnia z książek to bajka o Maszy i Niedźwiedziu. Utrzymana w klimacie telewizyjnej historii, z pewnością przypadnie do gustu małym fanom tej dwójki. Przeczytamy tutaj o tym, jak świnka chciała odzyskać liść i tym sposobem zaczaiła się w pokoju Maszy w poduszce, aż Masza jej liścia odłoży i będzie mogła go zdobyć. Masza niestety postanowiła poduszkę wytrzepać przed spaniem - gdy świnia zobaczyła, że idzie do pokoju z trzepaczką, wyskoczyła w tej poduszce i zaczęła uciekać. Wszyscy myśleli, że to duch - przyjaciele zebrali się i chcieli stanąć do walki, na szczęście świni udało się uniknąć starcia z nimi. Masza ją uratowała, oczywiście nieświadomie bo świnia z poduszki się nie ujawniła. Na samym końcu dowiemy się, czy uda się odzyskać upragniony liść?
Cała seria Czytanek dla malucha jest niezwykle bajkowa. Książeczki stworzone dla małych dzieci, z powodzeniem sprawdzą się również u starszych - gdy dziecko zaczyna przygodę z nauką czytania, wszystkie lektury z niewielką ilością tekstu są wskazane. A gdy czytaniu towarzyszą ulubieni bajkowi bohaterowie, to siada się do takich książek z jeszcze większą przyjemnością.


----------
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: