Pewnego razu w pałacu pojawił się smok. Król Gromoryk, władca o dość charakterystycznym podejściu do życia, upiera się że smoka widział i ko...

Król Gromoryk i zagadkowy smok

By | 12:36 Napisz komentarz
Pewnego razu w pałacu pojawił się smok. Król Gromoryk, władca o dość charakterystycznym podejściu do życia, upiera się że smoka widział i koniecznie chce go złapać. Niestety, żaden inny mieszkaniec królewskiej posiadłości wielkiego gada nie spotkał. Królowa zaczęła martwić się o męża i zasięgnęła porady lekarza...


Tymczasem król gonił tego smoka, próbował go złapać i z rozczarowaniem stwierdzał, że smok ciągle mu gdzieś umykał. Stale się gdzieś chował... Był, ale jednocześnie jakby go nie było. Królowa bardzo martwiła się o męża, a jednocześnie była trochę przerażona tym smokiem. Gdzie on się podziewał, skoro król twierdzi że jest, ale nikt inny go nie widział..?


Królowa wraz z lekarzem, przez bezkresne pałacu korytarze gnali do Gromoryka by dowiedzieć się, o co chodzi... W tym czasie Gromoryk postanowił smoka narysować. I wtedy prawda wyszła na jaw - to nie smok! To.... coś zupełnie innego, ale równie niezwykłego.


"Król Gromoryk i zagadkowy smok" jest tak skonstruowany, aby dziecko nie miało problemów z samodzielnym książki czytaniem. Czcionka jest duża, wyraźna. U dołu każdej ze stron znajduje się zadanie do wykonania - raz jest to naklejenie naklejek w odpowiedniej kolejności, innym razem dorysowanie brakujących elementów zwierzakom, a jeszcze innym dokończenie wzorów. Zadania dostosowane do dzieci w wieku późno-przedszkolnym/wczesnoszkolnym, choć z niektórymi młodsze przedszkolaki też problemu mieć nie będą.


Całość uzupełniają kolorowe, charakterystyczne ilustracje, od których nie sposób oderwać wzroku. Król Gromoryk wygląda tak sympatycznie, że chciałoby się go czytać i czytać i z przykrością stwierdza się, że przeczytało się całość. Musimy zaopatrzyć się w inne części jego przygód.

Więcej o książce w videorecenzji:


_____


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: