Nie ma nic fajniejszego, niż nauka liczenia w zabawie. A z książką "10 razy 10" zabawy jest całe mnóstwo! Bo to książka niezwykła...

10 razy 10 - nauka liczenia na wesoło

By | 22:44 Napisz komentarz
Nie ma nic fajniejszego, niż nauka liczenia w zabawie. A z książką "10 razy 10" zabawy jest całe mnóstwo! Bo to książka niezwykła... Niepozorna. Ma w sobie tyle możliwości.


Zaczyna się standardowo. Od 0 do 10 liczymy strona po stronie. Lecz już w kolejnym rozdziale widzimy coś niezwykłego - ze zwykłej ręki liczącej na paluszkach, robi się jakiś morski stwór! Co to jest? Czy to pływa? A może to jest roślina?

Dziesięć kolorów. Od białego do czarnego - przez wszystkie podstawowe barwy. Ale to nie wszystko, bo tu kolory się mieszają. Czerwony i żółty jaki kolor daje? A zielony, żółty i czerwony?Dalej to już prawdziwe szaleństwo :) Jedna głowa, ale z dwoma parami oczu, ma siedem rąk i dziewięć zębów - co z tego powstało, ktoś wie?


Rozdział "Było sobie życie" zmusza do opowiadania. Do tworzenia historii. Od słoneczka, poprzez morskie życie, dinozaury, aż po pierwszych ludzi. Jak to się skończyło, gdy Ewa Adamowi jabłko z drzewa zerwała? Co robił tam ten wąż? Niby rozdział się już kończy, ale to dopiero początek opowieści...Kształty tworzą obraz. Od kwadratu, do prawdziwego dzieła sztuki... Co się na nim dzieje? Niech Wam wyobraźnia podpowie.


Gry - od jednoosobowej, do takiej, w której udział wziąć może dziesięcioro ludzi. Znacie te gry? Na czym polegają? Może chcecie pograć w nie w domu?


Dalej jest bajka - krótka, ale niezwykła. W jednym zamku mieszkają księżniczki i książęta. Lecz coś się stało... Ktoś ich zamienił w żaby! Czy zostaną uratowani?


Gdy Bajka już przeczytana, bierzemy udział w szaleńczym wyścigu. Po kolei dołączają się kolejne auta... Na końcowym etapie mamy dziesięć pojazdów - który z nich wygra? Kto jest najszybszy, z jakim numerem?


Teraz czas na zagadki. Znajdziesz słonia? Policzysz serduszka ukryte wśród kolorowych kształtów? Ile mamy tutaj dni tygodnia? Na ile kawałków podzielone jest to pyszne ciasto? Policzysz?


Jest też i rozdział - niespodzianka. Sto kresek. Tysiąc nóg. Dziesięć tysięcy widzów i milion ziarenek piasku... Nieskończona ilość gwiazd na niebie Czy to dużo?Książka "10 razy 10" poza liczeniem, pozwala ćwiczyć spostrzegawczość i kreatywność. Po kilku czytaniach dziecko przejmuje pałeczkę i samo opowiada co się w poszczególnych rozdziałach dzieje. Samo tworzy historie... A wyobraźnia dziecięca jest nieskończona.

Więcej o książce w videorecenzji:


_____Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: