...czyli zaczynamy przygodę z matematyką! Póki co w ramach zabawy. Tin liczyć umie, do dziesięciu doskonale, powyżej różnie bywa. Rozróżnia ...

Drewniany zestaw do nauki liczenia

By | 23:26 Napisz komentarz
...czyli zaczynamy przygodę z matematyką! Póki co w ramach zabawy. Tin liczyć umie, do dziesięciu doskonale, powyżej różnie bywa. Rozróżnia wszystkie cyfry, czasem myli 2 i 5 ale z reguły perfekcyjnie jej to idzie. Więc zabawa patyczkami spodobała się jej bardzo!


Zestaw składa się z dość grubych, drewnianych, kolorowych patyczków i kwadracików z cyframi oraz podstawowymi symbolami matematycznymi.Wykonanie jest bardzo dobre, przetrwały one nawet w rączkach Oli, choć oczywiście nie są przeznaczone dla takich maluszków. Bardzo prosty to zestaw, a jednocześnie bardzo kreatywny.


Z patyczków układać można domki, auta, nawet miasta całe zbudować można na stoliku, bez trójwymiaru ale to też fajna sprawa. Można uczyć się kształtów - prostokąt, romb, trójkąt... Liczyć i wykonywać podstawowe działania matematyczne. Układać i odwzorowywać zadania - ja tworzę z cyfr na kwadracikach, Tin ma za zadanie ułożyć to samo z patyczków. Jest na prawdę mnóstwo opcji zabawy i nauki z tym zestawem.

 
Więcej w filmie:


_____Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: