Sto Bajek  Jana Brzechwy to zdecydowanie klasyka. Książka przekazywana z pokolenia na pokolenie. Szczęśliwi ci, którzy posiadają te pierwsze...

Wyjątkowe Sto Bajek

By | 13:18 Napisz komentarz
Sto Bajek Jana Brzechwy to zdecydowanie klasyka. Książka przekazywana z pokolenia na pokolenie. Szczęśliwi ci, którzy posiadają te pierwsze wydania. My niestety nie mamy naszej, a doskonale ją pamiętam - z księżycem na okładce. Tej, którą dziś Tobie pokażę, nie miałam i nie znałam. Praktycznie dopiero niedawno się dowiedziałam, że to jest to pierwsze wydanie.


Książka jest niezwykła dlatego, że ma te pierwsze, oryginalne ilustracje. Stworzone przez Jerzego Srokowskiego mają niepowtarzalny charakter. Nie przesadzę jeśli napiszę, że książka ta jest magiczna.


"Sto Bajek" ukazała się w serii limitowanej. Cóż to znaczy? Że każdy egzemplarz ma swój indywidualny numer. Każdy jest niepowtarzalny, a powstało ich tylko 10 tysięcy. Nasz ma numer 6741. Nie trudno spostrzec, że jeszcze trochę i będzie ta książka niedostępna w sprzedaży.


A w środku wygląda tak:Samych wierszy nie trzeba zapewne przedstawiać. Nie znam osoby, która nie wiedziałaby co to za książka, która choć raz w ręce nie miała Stu Bajek.

Więcej w videorecenzji:


Jest jeszcze jedna książka wydana w tej serii - Słoń Trąbalski. O nim przeczytasz tutaj - klik.
____
Cenę książki sprawdzisz tu - klik.

Za egzemplarz dziękujemy Wydawnictwu Siedmioróg

http://siedmiorog.pl/

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: