Dziś ich premiera, tak więc spieszymy aby Tobie je pokazać - bo są na prawdę warte uwagi!

Gotuj i eksperymentuj ze swoim dzieckiem

By | 13:04 Napisz komentarz
Dziś ich premiera, tak więc spieszymy aby Tobie je pokazać - bo są na prawdę warte uwagi!


Gotuj z dzieckiem to zbiór 30 przepisów, które nie tylko nasz kilkulatek chętnie wykona, ale równie chętnie spałaszuje. Kolorowe, fikuśne i przede wszystkim zdrowe potrawy, Martynce bardzo przypadły do gustu. Chętnie ze mną przygotowuje i chętnie próbuje jak smakują. Relacja z testów praktycznych w przyszłym miesiącu na blogu - mamowisko.blogspot.com.Każda karta poza opisem wykonania zawiera spis potrzebnych składników, a także Radę dla młodego Szefa Kuchni. W górnej części, nad zdjęciem znajdziemy czas wykonania danej potrawy, stopień trudności i ilość osób, na które teoretycznie powinno jedzenia wystarczyć. Teoretycznie, bo w praktyce wiadomo, różnie bywa. Zwłaszcza gdy dziecku wybitnie zasmakuje, wtedy raczej niewiele zostawi nam do spróbowania.

Eksperymentuj z dzieckiem to także 30 kart, a na każdej z nich jeden ciekawy eksperyment do wykonania. I tutaj także mamy oznaczony stopień trudności, a także wypisane wszystkie rzeczy potrzebne do wykonania eksperymentu. Każda karta zawiera naukowe wyjaśnienie wykonanej przed chwilą czynności, a także Rady dla Młodego Naukowca.
Miałyśmy ogromną frajdę z zabawy kartami. Martynka uwielbia coś samodzielnie tworzyć, majstrować, tu ma dużą okazję do wykazania się i do zaskoczenia innych - może się bowiem pochwalić przed rodziną czy dziećmi, jakie potrafi robić eksperymenty, oraz podzielić wiedzą, dlaczego tak się dzieje. Testy praktyczne także będą na blogu.


Na koniec zapraszam do obejrzenia videorecenzji:


Za egzemplarze dziękujemy Wydawnictwu Sierra Madre.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: