Kwiecień plecień jak to mówią, czyli raz jest słońce i harce na dworze w samej bluzie, raz kurtki zimowe i deszcz. I o ile przy tej pierwsze...

Wiewióry - pomóż im zdobyć orzeszki!

By | 23:05 Napisz komentarz
Kwiecień plecień jak to mówią, czyli raz jest słońce i harce na dworze w samej bluzie, raz kurtki zimowe i deszcz. I o ile przy tej pierwszej pogodzie pomysłów na zabawy nie brakuje, tak druga czasem daje się we znaki. Długie, szare popołudnia w domu potrafią wynudzić. Ale my mamy na nią sposób. Gry, gry i jeszcze raz gry! A ostatnio na tapecie Wiewióry.Wiewióry wydawnictwa Rebel to gra pamięciowa, która dostarczy nie tylko rozrywki, ale także pozwoli poćwiczyć szare komórki. Trzeba się bowiem przy niej dobrze skupić i skoncentrować, żeby zapamiętać każdy szczegół i przechytrzyć współgraczy, zdobywając jak najwięcej orzechów.


Gra składa się z grubych, kartonowych kart z zaokrąglonymi rogami. Są one na prawdę trwałe, odporne na zniszczenia, przy zwykłym użytkowaniu nie sposób ich uszkodzić. Mamy trzy rodzaje kart: lasu, orzechy i wiewióry.Na początku gry każdy wybiera sobie wiewiórę. Celem gry jest zdobycie jak największej ilości orzechów, w jaki sposób? Doskonale każdemu znany. Ta gra to bowiem inna, ciekawsza wersja Memory.


Układamy odpowiednio karty na stole. Jak? Pokazujemy w filmie, który znajduje się na końcu tego wpisu. Gdy zostaną ułożone, umieszczamy nasze wiewióry obok wybranego orzecha. I rozpoczynamy rozgrywkę..


Karty lasu są dwustronne. Różnią się między sobą zarówno obiektem, jak i jego kolorem. Naszym zadaniem jest odgadnąć co znajduje się po drugiej stronie kafla lasu i zrobić to trzykrotnie w swej rundzie - wtedy wygramy orzecha.Gra jest dość łatwa, można w nią grać z przedszkolakiem i wlot załapie zasady. Gdy mamy starsze dzieci, możemy zagrać w wersję trudniejszą - w jaki sposób, o tym także mówimy w filmie:


____
Za egzemplarz gry dziękujemy Wydawnictwu RebelA grę Kotobirynt znasz? -> klik.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: