Ile ważyć powinna żyrafa? Na pewno nie tyle, co Henrietta - ona już dawno przekroczyła dopuszczalne 1300 kg i nic nie wskazywało na to, że m...

Zamieszanie na sawannie

By | 10:47 Napisz komentarz
Ile ważyć powinna żyrafa? Na pewno nie tyle, co Henrietta - ona już dawno przekroczyła dopuszczalne 1300 kg i nic nie wskazywało na to, że ma zamiar cokolwiek z tym zrobić. Z zamiłowaniem do batoników, czekoladek, cukierków nie chciała walczyć, bo w sumie po co?


Już od dawna nie miała w pysku liści ani nic zielonego. Ale nie przeszkadzało jej to - o wiele smaczniejsze były przecież pączki i chipsy, niż jakieś tam zielone liście.


"Zamieszanie na sawannie" wydawnictwa Alegoria to taka właśnie niecodzienna historia. O żyrafie z nadprogramowymi kilogramami, o strusiu z niedowagą, o hipopotamie na diecie Echo w brzuchu.

I tak by sobie żyły te zwierzęta na sawannie, gdyby nie spotkanie strusia i bociana z Antoniem. Długo rozmawiali pod baobabem, aż w końcu przyłączyły się do nich pozostałe zwierzęta. O czym dyskutowali? Co postanowili zrobić? I dlaczego lew odetchnął z ulgą? Tego wszystkiego dowiecie się z książki.

Książka napisana w sposób wesoły i zabawny, porusza bardzo istotną kwestię - że nie warto się upodabniać do kogoś innego. Trzeba pozostać sobą.


Więcej o książce w videorecenzji:


____
Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Alegoria.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: