Dobble - gra, która rozkręci każdą imprezę. Zapewne wielu z was ją zna bądź chociaż kojarzy. My kojarzyłyśmy, aczkolwiek przez wiek Martynki...

Dobble Kids - klasyka w wersji dla całej rodziny

By | 18:00 Napisz komentarz
Dobble - gra, która rozkręci każdą imprezę. Zapewne wielu z was ją zna bądź chociaż kojarzy. My kojarzyłyśmy, aczkolwiek przez wiek Martynki jeszcze w nią nie grałyśmy. Aż do teraz - pojawiła się bowiem wersja Dobble Kids, idealna dla dzieci powyżej 4 roku życia!


W Dobble Kids ćwiczymy spostrzegawczość i szybkość przede wszystkim. Trzeba w jak najszybszym czasie znaleźć element (czyli zwierzątko) łączący naszą kartę z tą, która leży na środku. Nie zawsze jest to łatwe, zwłaszcza dla małego dziecka! Trzeba ostro wytężyć wzrok żeby znaleźć dwa takie same stworzenia.


Karty Dobble znajdują się w niewielkim, metalowym pudełku które można zabrać wszędzie ze sobą. Zmieszczą się w każdym plecaku czy torebce. Dzięki temu, że do rozgrywki nie potrzeba nie wiadomo jak dużej przestrzeni, można nią się bawić nawet latem na ławce w parku. Albo w poczekalni u lekarza.

Karty są sztywne, nie ma opcji aby się zniszczyły przy standardowym użytkowaniu. W instrukcji znajdziemy kilka wersji minigier, którymi możemy sobie umilać popołudnia. My póki co gramy w tą najbardziej standardową wersję - czyli rozdajemy karty między sobą, jedną kładziemy na środku i staramy się jak najszybciej znaleźć element łączący naszą kartę z tą wyłożoną. Kto pierwszy znajdzie musi wypowiedzieć nazwę tego zwierzątka i położyć swoją kartę na stosik. Wygrywa osoba, która pozbędzie się jako pierwsza wszystkich kart.Martynce gra się bardzo spodobała. Jeżeli chcecie zobaczyć jak sobie radzi, obejrzyjcie koniecznie film który jest na końcu tego tekstu :)Więcej o grze, wraz z praktycznym testem w wykonaniu Martynki, w videorecenzji:


____
Wpis powstał w ramach współpracy z wydawnictwem Rebel


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: