Kiedyś był najpopularniejszym zającem w Polsce. Występując w telewizyjnym programie Pan Tik-Tak miał całe rzesze fanów! Dziś jakby zapomnian...

Zając Poziomka - rok z życia Poziomki i Rozamundy

By | 23:05 Napisz komentarz
Kiedyś był najpopularniejszym zającem w Polsce. Występując w telewizyjnym programie Pan Tik-Tak miał całe rzesze fanów! Dziś jakby zapomniany, przez nowe pokolenie w ogóle nie kojarzony, wraca... Pod postacią pięknie ilustrowanej książki autorstwa Ewy Chotomskiej i Andrzeja Grabowskiego.


"Zając Poziomka" wydawnictwa Literatura rozpoczyna się od przypomnienia nam, czytelnikom - kim Poziomka jest. Poznajemy także autorów książki, których również kojarzymy z Pana Tik-Taka - prawda?Andrzej Grabowski wcielał się w rolę samego Pana Tik-Taka, a Ewa Chotomska - Ciotki Klotki. To ich przed laty oglądaliśmy na ekranie telewizorów, to oni dziś napisali dla nas tę książkę. A co znajdziemy w jej wnętrzu?


Na początku piosenka - znacie ją z pewnością! Śpiewana przez Fasolki, dostępna ciągle w czeluściach internetu. Jeżeli tylko macie ochotę, możecie razem ze swoimi pociechami nauczyć się ją śpiewać.


Książka  "Zając Poziomka" została podzielona na 12 rozdziałów - miesięcy. Zaczynając od stycznia, poznajemy przygody Poziomki i jego towarzyszki Rozamundy. W styczniu rozwiążemy łamigłówki z przesympatycznymi stworkami Zagadkami. W lutym poznamy Jeża Kolczatka, jego gadające pudełko i weźmiemy udział w przedstawieniu. W marcu nasz zając Poziomka próbuje stworzyć obraz z okazji Dnia Kobiet dla Rozamundy - czy mu się to uda?
Ta książka to 77 stron przygód i zabaw z Poziomką i jego przyjaciółmi. Pełna barwnych ilustracji świetnie dopełniających całości, jest wręcz punktem obowiązkowym na półce każdego, kto zająca z Pana Tik-Taka kojarzy. A na dodatek - w książce znajdziemy grę planszową!


Plansza wykonana ze sztywnej kartki, a razem z nią znajdziemy cztery pionki - zajączki, marchewki i całą masę główek kapusty. Wyprawa zająca Poziomki to podróż przez cztery pory roku, pełna zasadzek, ale i bonusowych pól - aby na końcu dotrzeć do domu, w którym czeka Rozamunda.Z "Zającem Poziomką" z pewnością nie będziecie się nudzić.


Więcej o książce w videorecenzji:


____
Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Literatura.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: