Znacie detektywa Łodygę? Fani telewizyjnego kanału Mini Mini Plus z pewnością o nim słyszeli, a może nawet regularnie oglądają? My w każdym ...

Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych

By | 22:56 Napisz komentarz
Znacie detektywa Łodygę? Fani telewizyjnego kanału Mini Mini Plus z pewnością o nim słyszeli, a może nawet regularnie oglądają? My w każdym razie Łodygę oglądałyśmy nieraz, więc kiedy nadarzyła się okazja zrecenzowania najnowszej książki z jego przygodami, nie wahałyśmy się ani chwili.


"Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych" wydawnictwa Skrzat to niewielkich rozmiarów książka, w której znajdziemy cztery opowiadania, a każde ściśle związane z tematem przyrody. W każdym dzieci zmagają się z pytaniami, które dokładnie tłumaczy im Łodyga.


W pierwszym opowiadaniu pod tytułem Nieziemski Robal, dzieci wezwały detektywa na pomoc w poszukiwaniu dżdżownicy. Detektyw początkowo przeraził się tym, co zastał w ich kuchni - na jej środku rozsypana była ziemia do kwiatów. Szybko jednak zaczął dzieciom tłumaczyć, dlaczego w tej ziemi nie znajdą pożytecznej dżdżownicy i gdzie powinni jej szukać. Rodzeństwo dowiedziało się także co nieco o kompostowniku oraz o tym, dlaczego chemiczne nawozy są szkodliwe dla gleby.
W drugiej historii Duchy Czyściochy, dzieci dowiadują się co to jest Dzień Sprzątania Świata, dlaczego należy segregować śmieci i przede wszystkim o tym, że absolutnie nie należy środowiska zaśmiecać.A wszystko to w towarzystwie kolorowych ilustracji. Czcionka jest wyraźna, myślę że nie sprawi problemu dzieciom, które są w trakcie nauki czytania. Opowiadania nie są zbyt długie i czyta się je praktycznie jednym tchem.


Na końcu książki znajdziemy dział Zrób To Sam, w którym są proste instrukcje wykonania akcesoriów, które przydadzą się bez wątpienia każdemu maluchowi. A przedmioty potrzebne do ich wykonania znajdziemy zapewne w każdym domu.


No i jeszcze jedna istotna i ważna sprawa - quiz, po wykonaniu którego nasze dziecko zdobędzie tytuł Superdetektywa.
Książek z serii "Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych" jest obecnie, oprócz pokazanej przez nas, sztuk trzy - w każdej inne przygody, w każdej także nieco innej trudności tekst do czytania. Te książeczki bowiem zostały stworzone po to, aby nasz maluch mógł samodzielnie wprawiać się w tej niełatwej sztuce czytania, niezależnie od tego na jakim poziomie się obecnie znajduje.


Więcej o książce w videorecenzji:


____
Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Skrzat.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: