Kiedy dziecko wchodzi w wiek zadawania setek, jak nie milionów pytań, niejednokrotnie powoduje tym zakłopotanie rodziców. Gdy docieka spraw ...

Maja poznaje świat - obowiązkowa lektura każdego przedszkolaka

By | 23:44 Napisz komentarz
Kiedy dziecko wchodzi w wiek zadawania setek, jak nie milionów pytań, niejednokrotnie powoduje tym zakłopotanie rodziców. Gdy docieka spraw trudniejszych, na które niekoniecznie wiemy jak z nim o nich rozmawiać - możemy wspomóc się książkami.


Seria "Maja poznaje świat" wydawnictwa Skrzat porusza tematy i problemy, z którymi zmaga się prawie każdy przedszkolak. Te dwie niezbyt duże książki, których niezwykle kolorowe okładki wręcz proszą aby je wziąć w ręce i przeczytać.


W każdej znajdziemy sześć różnych opowieści na najróżniejsze tematy. W części "Chłopcy i dziewczynki" m.in poznamy różnicę pomiędzy płciami, dowiemy się dlaczego tata musi pracować, a także podpowie jak reagować w przypadku dokuczania przez wzgląd na imię.


W książce znalazło się także opowiadanie dotyczące małych niejadków. Maja, niechętna na próbowanie nowych potraw, prosi mamę żeby gotowała codziennie to samo. Mama początkowo zgadza się, jednak po kilku dniach bez perspektyw na odmianę ze strony Mai, ogłasza strajk. Zasiadają do negocjacji i próbują dojść do porozumienia w sprawie przygotowywania nowych posiłków.Druga część, czyli "Maja poznaje świat - co się wydarzy w przyszłości" również zawiera sześć historii poruszających poważniejsze, jak i również te mniej dla nas istotne, lecz dla przedszkolaka z pewnością ważne, tematy.Znajdziemy tu opowiadania m.in o poszukiwaniu idealnego stroju na przyjęcie - a przy okazji mama tłumaczy Mai, dlaczego nie może jej kupić kolejnych ubrań. Jest poruszony trudny temat przemijania i śmierci. Maja zastanowi się, kim chciałaby zostać w przyszłości, a także że dentysty wcale nie trzeba się bać.Książki przeznaczone są dla dzieci powyżej czwartego roku życia, ale myślę że z trzylatkami również można je swobodnie czytać. My Maję bardzo polubiłyśmy i niecierpliwie wyczekujemy kolejnych części - mamy nadzieję, że jeszcze jakieś powstaną :)

Więcej o książkach w videorecenzji:


____
Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Skrzat.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: