...Zdecydowanie tak! A w tej książce, pośród ogromu szczegółów, sytuacji i bohaterów do odnalezienia, zabawa będzie szczególnie przyjemna i ...

W zoo jest zawsze wesoło?

By | 18:54 Napisz komentarz
...Zdecydowanie tak! A w tej książce, pośród ogromu szczegółów, sytuacji i bohaterów do odnalezienia, zabawa będzie szczególnie przyjemna i wesoła. "W zoo zawsze jest wesoło" wydawnictwa Debit umila nam coraz dłuższe, jesienne wieczory.


Książeczka jest duża, w sztywnej okładce i ma baaardzo kolorowe strony na których dużo się dzieje. Na początku poznajemy głównych bohaterów - pracowników zoo, ale także odwiedzających je dzieci i dorosłych. Jednym z naszych zadań jest odnalezienie ich na każdej stronie.Książka ma coś, czego nie posiadają inne tego typu znajdujące się w naszej biblioteczce - a mianowicie dwie sztywne białe kartki z kolorowymi dziurami. Dzięki nim wykonywanie zadań na każdej ze stron staje się odrobinę łatwiejsze. Jeżeli dziecko ma problemy ze znalezieniem danego elementu, denerwuje się przy tym, może sobie sprawę ułatwić i użyć jednej z tych właśnie białych kartek. A wygląda to tak:
Książki tego typu są świetne do zabawy zarówno z maluchami, jak i przedszkolakami. Poza odszukiwaniem wyznaczonych rzeczy/bohaterów, można tworzyć na ich temat długie historie, opowiadać sobie nawzajem co robią, co mają zamiar zrobić.. Zdecydowanie pozwalają rozwijać zarówno koncentrację, jak i wyobraźnię dziecka.
Lubimy ten rodzaj książek. Zajmują one jedno z głównych miejsc w naszej biblioteczce i nic nie wskazuje na to, że miałoby się to w najbliższym czasie zmienić. No co tu dużo mówić - miło przy nich spędzamy wspólnie czas :)


A więcej na temat "W zoo jest wesoło" w naszej videorecenzji:


____
Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Debit.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: