"Jak pies z owieczką" to napisana przez panią Hannę Łącką opowieść o niezwykłej przyjaźni pomiędzy młodziutką owieczką Halą, a ps...

Jak pies z owieczką - o niezwykłej przyjaźni

By | 23:05 Napisz komentarz
"Jak pies z owieczką" to napisana przez panią Hannę Łącką opowieść o niezwykłej przyjaźni pomiędzy młodziutką owieczką Halą, a psem Farmkiem.Ciekawska Hala wszystko chciałaby wiedzieć. W poszukiwaniu odpowiedzi na swoje pytania, niejednokrotnie ładuje się w tarapaty. Już w pierwszej historii poznajemy jej dociekliwy charakter - czy za ogrodzeniem jest ciekawiej niż tu, na pastwisku? Jakie zwierzęta mieszkają w lesie? Hala postanawia to sprawdzić i gubi się na nieznanym terenie.Na szczęście zawsze w odpowiednim momencie znajduje się przy niej pies Farmek. Cierpliwie odpowiada niesfornej owieczce na każde pytanie. Tłumaczy, dlaczego nie powinna oddalać się z zagrody, czym jest wielka żółta piłka na niebie i dlaczego nie da się jej dosięgnąć z drabiny, uspokaja, gdy owieczka boi się strzyżenia czy owadów na łące. Opowiada jej o muzyce, o śniegu, o tym, dlaczego jej młodszy braciszek nie opuszcza ich mamy na krok.12 historii poruszających tematy, które nie tylko dla owieczki wydają się ciekawe i interesujące. Mój przedszkolak upodobał sobie "Jak pies z owieczką" od pierwszego czytania - pewnie także ze względu na ładne, kolorowe ilustracje. Książka jest napisana dużą i wyraźną czcionką, dzięki czemu nawet przy nocnej lampce bez problemu będziemy w stanie ją przeczytać.

Na końcu każdego opowiadania znajdziemy propozycje pytań, dzięki którym w łatwy sposób rozpoczniemy rozmowę z naszym przedszkolakiem na temat tego, co przed chwilą przeczytaliśmy. Są tutaj także propozycje prac plastycznych, a wśród nich wykonanie bałwanka, ramki na rodzinne zdjęcie, latawca, a nawet upieczenie ciasteczek.

Na końcu książki znajdują się kolorowe kukiełki do wycięcia. Po naklejeniu ich na patyczki, można stworzyć swój własny teatrzyk i przedstawiać w nim historie z książki, lub też wymyślać zupełnie inne.


Więcej o książce w videorecenzji:


____
Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Skrzat.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: