Nauka czytania nie należy do najprostszych. Rozróżnianie poszczególnych literek, łączenie ich w sylaby.. To metody, którymi uczyliśmy się my...

Nauka czytania metodą Glenna Domana

By | 18:24 Napisz komentarz
Nauka czytania nie należy do najprostszych. Rozróżnianie poszczególnych literek, łączenie ich w sylaby.. To metody, którymi uczyliśmy się my, w szkołach. A czy wiesz, że jest dużo prostsza metoda na tą niełatwą naukę? Nie zastąpi ona poznawania alfabetu, ale znacząco to ułatwi, wprowadzi dziecko w świat czytania stopniowo i delikatnie i sprawi mu wiele radości.
Zapraszamy na recenzję zestawu do nauki czytania metodą Glenna Domana.

Zestaw składa się z 200 kart z wyrazami i dwuwyrazowymi wyrażeniami. Wszystkie napisane dużą, wyraźną, czerwoną czcionką, dziecko nie ma żadnego problemu z rozpoznawaniem wyrazów.


W pudełku znajdziemy również trzy harmonogramy nauki czytania. W zależności od potrzeb wybieramy jeden z nich i według niego wprowadzamy słowa. Aczkolwiek u nas, przy żywiołowej Martynce która chciałaby wszystko naraz umieć, ciężko się na dłuższą metę do jednego z nich stosować. Martynka wyciąga sobie z pudełka karty jakie chce i pyta co tam jest napisane - a ja jej rzecz jasna nie zabieram ich mówiąc, że trzeba się uczyć zgodnie z tym co mówią karty :) I tym sposobem zna wyrazy najróżniejsze, niekoniecznie te, które akurat teraz powinna.Co jeszcze zawiera zestaw: krótki poradnik o tym, jak się zabrać do nauki czytania, oraz puste karty i czerwony marker - na jednej z nich piszemy imię dziecka. Ważne, aby jak najbardziej odwzorować litery którymi napisane są wyrazy na gotowych kartach.

Gdy już przerobimy pojedyncze wyrazy, przychodzi czas na naukę dwuwyrazowych wyrażeń. Zauważ, że są one nadrukowane trochę mniejszą czcionką.Zestawu do nauki czytania można używać już przy niemowlętach. Nie miałam okazji go jeszcze testować na takim maluszku, ale nie omieszkam tego zrobić gdy tylko nasza najmłodsza pociecha przyjdzie na świat i troszkę podrośnie. W przypadku przedszkolaka sprawdza się rewelacyjnie!


Więcej o zestawie w naszej videorecenzji:


I próbka czytania w wykonaniu Martynki:


Niestety nasza zbuntowana czterolatka nie pozwala się ostatnio w ogóle nagrywać. Ciężko więc namówić ją na czytanie do kamery, ale będziemy negocjować..
____
Za dostarczenie zestawu do testów dziękujemy Wydawnictwu WczesnaEdukacja.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: