Najwybitniejsi Naukowcy to seria komiksów wydawnictwa Egmont, która ostatnio powiększyła się o dwa nowe tytuły: Galileusz i Ada Lovelace . ...

Galileusz i Ada Lovelace: Najwybitniejsi Naukowcy

By | 09:00 Napisz komentarz
Najwybitniejsi Naukowcy to seria komiksów wydawnictwa Egmont, która ostatnio powiększyła się o dwa nowe tytuły: Galileusz i Ada Lovelace. I dziś na ich recenzję zapraszam (a jeśli chcesz przeczytać lub obejrzeć recenzje poprzednich części, kliknij TU)

Recenzja książek:
Na wstępie muszę zaznaczyć, że na stronie wydawnictwa można pobrać za darmo dwa mini komiksy! Link jest na samym początku wpisu w nazwie serii. Szczepionki i Mendelejew tam na was czekają :) My już oczywiście czytałyśmy. Ale w tym wpisie skupimy się na lipcowych nowościach, czyli Galileusz i Ada Lovelace.


Ada Lovelace: Czarodziejka Liczb.
Komiks opisuje jej historię oczywiście pokrótce, ale idealnie aby zainteresować młodych czytelników tematem i skłonić do pogłębiania informacji na temat danej osoby. Ada była matematyczką, szczególnie znaną z publikacji o mechanicznym komputerze Charlesa Babbage'a. Uznana została pierwszą programistką, a wszystko to za sprawą notatek zawierających algorytm. Komiks to podróż przez jej życiorys, z najważniejszymi przystankami po drodze, które dotyczą jej osiągnięć i zasług dla ludzkości.


Galileusz: Posłaniec Gwiazd.
Ten wybitny astronom potwierdził to, o czym wiele lat wcześniej pisał Mikołaj Kopernik - że Ziemia krąży wokół Słońca. Jako pierwszy używał teleskopu swojej własnej konstrukcji, który pozwolił odkryć na przykład plamy na Słońcu.

Najwybitniejsi Naukowcy to komiksy z charakterystycznymi ilustracjami, niewielkich rozmiarów, przez co nie zawierają oczywiście całej biografii - ale zdecydowanie potrafią zainteresować. Na końcu każdego komiksu są najważniejsze daty, krótki opis kto jest kim w świecie danego naukowca, a także szkice - bardzo przyjemnie się je ogląda.


----
Za egzemplarze dziękujemy wydawnictwu Egmont.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: