Pluszowych snów to gra dla dzieci od 4 roku życia, wydana pod skrzydłami Rebel, która zachwyca grafiką i niezwykle prostymi zasadami. Naszy...

Pluszowych Snów - Przepiękna gra dla najmłodszych

By | 10:00 Napisz komentarz
Pluszowych snów to gra dla dzieci od 4 roku życia, wydana pod skrzydłami Rebel, która zachwyca grafiką i niezwykle prostymi zasadami. Naszym celem jest przegonienie koszmarów, a pomogą nam w tym pluszowe misie. Różne warianty gry sprawiają, że zaciekawi ona zarówno najmłodszych, jak i trochę starszych graczy.

Videorecenzja:


W opakowaniu znajdziemy woreczek - poduszkę, bardzo mięciutką! Są karty koszmarów (ale wcale nie takie straszne), duże żetony pluszaków, małe żetony snów i plansze.


Żetony snów wkładamy do poduszki. Będziemy je z niej wyciągać, gdy uda nam się przegonić koszmar.


Przygotowujemy grę: tasujemy karty koszmarów i tworzymy z nich zakryty stos. Jedną odkrytą kartę kładziemy na środku, w otoczeniu pluszowych misiów. Każdy gracz bierze planszę i zaczynamy grę.


Musimy ocenić (bez przymierzania), który pluszak odpędzi danego stworka-potworka-koszmarka. Wybrany żeton zabieramy ze środka i kładziemy na swojej planszy czekając, aż każdy z graczy dokona wyboru. Następnie kładziemy nasz żeton na karcie i sprawdzamy, czy zakryje on całego koszmara. Im większy żeton, tym większa szansa że tak się stanie, ale wtedy zdobędziemy mniej punktów - bowiem każdy pluszak ma przypisaną wartość (w gwiazdkach). Największe brązowe misie to pewniaki, zakryją każdy koszmar - ale zdobędziemy dzięki nim tylko jeden żeton snu. Najmniejszy jednorożec daje nam aż cztery żetony snów, lecz jest on na tyle mały, że większości koszmarów nie zakryje i nie zdobywamy wtedy punktów.Ta gra to ryzyko - możemy iść w pewniaka i brać duże żetony, ale zdecydowanie opłaca się czasami zaryzykować. Wygrywa bowiem osoba, która jako pierwsza zapełni swoją planszę dwunastoma żetonami snów. A im więcej ich będziemy zdobywać w jednej turze, tym większa szansa na wygraną.


Pluszowych snów to piękna gra z bardzo prostymi zasadami, które możemy sobie również urozmaicać. Tryb kooperacyjny sprawia, że jeszcze młodsze dzieci mogą w nią grać. A wariant dla starszych, to prawdziwy wyścig! Możemy też podzielić karty według trudności (im bardziej księżyc w pełni na odwrocie, tym trudniejsze karty) i tak grać. Wszystko zależy od naszych preferencji.


To gra idealna na wieczorne spędzanie czasu :) Przyjemna dla oka i ma jakiś taki uspokajający wpływ na moje towarzystwo.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: