Mozzaroller tu druga bardzo smaczna nowość marki Piatnik - przeznaczona dla dzieci od 7 roku życia, dla maksymalnie czterech graczy. Ale ma...

Mozzaroller - Zostań dostawcą pizzy

By | 10:00 Napisz komentarz
Mozzaroller tu druga bardzo smaczna nowość marki Piatnik - przeznaczona dla dzieci od 7 roku życia, dla maksymalnie czterech graczy. Ale mamy tu również tryb jednoosobowy!

Videorecenzja:


Celem gry jest zdobycie jak największej ilości punktów za realizowanie zamówień. Na odkrytych kartach widzimy, kto jaką pizzę chciałby zjeść - i za pomocą wyrzuconych na kostkach symboli, staramy się dostarczyć jak najwięcej pizz do klientów. Zdobywamy za to żetony dostawców, ale nie są one na zawsze - inni gracze nie śpią i biorą z nami udział w wyścigu na najlepszego dostawcę. Mogą nam odbierać żetony!


Przed rozpoczęciem gry tasujemy karty zamówień i tworzymy z nich zakryty stos. Na środku leży karta pizzerii, wokół której rozkładamy osiem kart z zamówieniami. Gdzieś w pobliżu kładziemy żetony dostawców i żetony karne - z buziami. Pierwszy gracz bierze kości i rzuca.


To nie jest taka prosta gra, jakby się mogło wydawać - trzeba sobie planować, które zamówienia chcemy realizować, aby zdobywać żetony. W swojej turze możemy ułożyć na kartach dowolną ilość kości, możemy również rzucić nimi jeszcze raz - ale po każdym rzucie musimy ułożyć co najmniej jedną kość na kartach. Nie można zdecydować, że jednak nie wykonujemy ruchu.


Jeżeli nie uda nam się dokończyć zamówienia na którejś z kart, a nasza tura dobiegnie końca - bierzemy karny żeton za każde niedokończone zamówienie. Przed kolejnym rzutem kośćmi musimy usunąć z gry tyle, ile karnych żetonów posiadamy. Zmniejsza więc nam się ilość pizz, które będziemy w stanie dowieźć do klientów.


W kartach zamówień są też puste tak zwane jokery - możemy na nich ułożyć co tylko chcemy, ale muszą to być trzy takie same składniki. Na koniec swojej tury sprawdzamy zbieramy zrealizowane zamówienia i sprawdzamy, którego najwięcej udało nam się zrealizować - bierzemy żeton dostawcy w tym kolorze. Może się zdarzyć, że odbierzemy go innemu graczowi, ale to działa też w drugą stronę - inni gracze mogą odbierać żetony nam.
Mozzaroller to zdecydowanie emocjonująca gra. I jaka smaczna :)Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: