Go Doggy Go! to nowość od Piatnik - gra dla dzieci już od 4 roku życia! Już po opakowaniu widać, jak uroczych bohaterów będziemy tu mieć. P...

Go Doggy Go! Gra planszowa z jamnikami

By | 10:00 Napisz komentarz
Go Doggy Go! to nowość od Piatnik - gra dla dzieci już od 4 roku życia! Już po opakowaniu widać, jak uroczych bohaterów będziemy tu mieć. Psy, a dokładniej jamniki, będą się ścigać do mety.

Videorecenzja:


To gra losowa dla całej rodziny, a dokładnie do czterech graczy. Mamy w zestawie planszę, cztery urocze pieski z elementami do ich przedłużenia, kostkę i kości-znaczniki. Celem gry jest przekroczenie linii mety tylnymi nogami psa - kto zrobi to jako pierwszy, wygrywa! Ale w trakcie rozgrywki nasze pieski będą się wydłużać...


Gdy ruszamy ze startu, zawsze zwracamy uwagę na przednie łapki psów. To one wykonują ruchy po planszy i one się liczą. Jeżeli przednie łapki zatrzymają się na pustym polu, nic się nie dzieje. Jeżeli staniemy na kolorowych śladach, piesek w danym kolorze musi dołączyć do swojego ciała jeden element wydłużający. Im bardziej pieski rosną, tym bardziej oddala się moment przekroczenia mety tylnymi kończynami!


Negatywną interakcję (czyli dokładanie komuś tułowia) można ograniczyć, startując z psami o pełnej długości i wyciągając im elementy, gdy staniemy na kolorowych śladach. Wtedy pomagamy przeciwnikom, a nie przeszkadzamy. W obu wersjach jest to bardzo fajna i wesoła gra.


Zarówno plansza jak i pieski są bardzo dobrze wykonane, określiłabym je mianem dziecioodpornych - nie powinno się nic z nimi dziać gdy czterolatki usiądą przy planszy. To świetna, rodzinna gra gwarantująca dużo radości i śmiechu. Minusem moim zdaniem jest zbyt duże pudełko jak na jego zawartość - niestety przechowujemy w grze dużo powietrza.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: